вторник, април 30, 2024
HomeNBAНай-добър набор в кариерата: Вагнер води Магията към победа с 38 точки

Най-добър набор в кариерата: Вагнер води Магията към победа с 38 точки

Изключителният Франц Вагнер изведе своя Орландо Меджик до победа над Детройт Пистънс с 38 точки. Отборът на германския национал дълго време се бореше срещу тима от дъното на Източната конференция

Орландо Меджик напуснаха игрището победоносно за трети пореден мач: След изненадващата победа със 108:106 срещу лидерите в Западната конференция Минесота Тимбъруулвс, воденият от световните шампиони по баскетбол от Германия Франц и Мориц Вагнер отбор от Флорида победи и Детройт Пистънс със 111:99. Орландо обаче изненадващо дълго време се бори срещу отбора от дъното на Източната конференция.

В неделя Орландо дори се оттегли на почивката в първата четвърт, като изоставаше с пет точки, преди през втория период „Меджик“ да вдигнат оборотите и да вземат преднина от три точки на почивката. След това в третата четвърт настъпи моментът за Франц Вагнер, който само в този период отбеляза единадесет точки и даде на „Меджик“ възможност да си поемат въздух.

Немският играч вкара всичките си десет стрелби през второто полувреме, а тройка за 98:90 по-малко от седем минути преди края окончателно подпечата победата на Magic. Със своите 38 точки по-малкият брат Вагнер постави и предишното си най-добро постижение в кариерата, след като на 28 декември 2021 г. също вкара 38 точки срещу Милуоки Бъкс. Неговият брат Мориц също имаше приличен принос от пейката срещу Пистънс, като за десет минути вкара десет точки и грабна пет борби.

С рекорд от 27 победи и 23 поражения, Меджик вече са наравно с Индиана Пейсърс на шесто място в Източната конференция на НБА и остават в центъра на надпреварата за плейофите. От друга страна, Детройт са в дъното на таблицата на Източната конференция след 43-то поражение в 49-ия си мач за сезона.

Шрьодер губи, въпреки че води с 23 точки

Даниел Тайс също успя да отпразнува поне един успех, въпреки че центърът не игра при победата на Лос Анджелис Клипърс със 103:95 над Маями Хийт. Клипърс все още явно вървят по пътя към плейофите на трето място в Западната конференция.

Положението на Торонто Раптърс е съвсем различно. Отборът, воден от капитана на националния отбор Денис Шрьодер, загуби със 127:135 след двойно продължение от Оклахома Сити Тъндър, въпреки че в един момент водеше с 23 точки. Шрьодер, който вкара 19 точки, и Раптърс вече изостават с пет победи от десетото място на Изток, което е достатъчно, за да се класират за плейофния турнир.