понеделник, април 29, 2024
HomeFootballМечтаният пряк свободен удар на Ди Мария: Аржентина увеличава напрежението след почивката

Еже без Меси Аржентина завърши успешно турнето си с контролни мачове в САЩ. Световните шампиони обаче първоначално изоставаха срещу Коста Рика

Без Меси, който има контузия в бедрото, Аржентина в момента е на турне с тестови мачове в САЩ. След спокойната победа с 3:0 над Салвадор световните шампиони искаха да презаредят батериите за защитата на титлата си и във втория подготвителен мач за Копа Америка (от 20 юни до 14 юли 2024 г.). В Лос Анджелис във вторник вечерта (местно време) обаче албиселесте изоставаха на почивката срещу Коста Рика.

Стражът на Аржентина Бенитес спаси удар на Замора, но Угалде избута отскочилата топка над линията от шест метра пред Отаменди (34′).

Аржентина обръща мача

Вече през второто полувреме световните шампиони, за които и Паласиос от Леверкузен беше отменен заради мускулна травма, изясниха нещата. Ди Мария сви свободен удар от около 20 метра от половината на отбора в десния ъгъл, за да направи резултата 1:1 (52′). След като Таляфико не успя да изчисти напречната греда след корнер, Мак Алистър се разписа с глава (56′).

Последният гол бе отбелязан от капитана и жокер на Интер Милано Лаутаро Мартинес след прекрасен пас на де Пол (77), който също бе влязъл като резерва.

Преди първия мач от Копа Америка срещу Канада (20 юни) Аржентина, която пропусна редица добри шансове срещу Коста Рика, ще изиграе още един контролен мач срещу Гватемала (14 юни).