четвъртък, май 2, 2024
HomeSerie AОтстъпеният от Байерн Ибрахимович позволява на Фрозиноне да празнува и поставя нов...

Отстъпеният от Байерн Ибрахимович позволява на Фрозиноне да празнува и поставя нов рекорд

Промотираните Фрозиноне Калчо записаха четвърта победа за сезона и се утвърдиха в средата на таблицата с приличните 15 точки. Мюнхенско съоражение, включващо мечтания гол на Куни, откри резултата срещу Емполи. След това 17-годишният Ибрахимович сам отбеляза победното попадение

През седмицата познати имена вече помогнаха на Фрозиноне да напредне в Копа Италия срещу ФК Торино. Головете на отдадения под наем в Байерн Ибрахимович и Райнир, който беше даден под наем в Борусия Дортмунд от Реал Мадрид за периода 2020-2022 г., донесоха на клуба победа с 2:1 след продължения.

Наградата: Райнир и Ибрахимович получиха право да започнат рамо до рамо срещу ФК Емполи в 11-ия ден на мача. Друго познато лице от Германия, Куни, се нареди пред двойката. 22-годишният футболист също премина през младежките редици на ФК Байерн, за последно беше даден под наем на 1. ФК Саарбрюкен и през лятото се премести в Италия.

След две поредни поражения в Серия А те се надяваха да спечелят точки срещу клуба от долната част на таблицата Емполи (само две победи). Фрозиноне обаче имаше късмет в началото, тъй като Канчелиери удари напречната греда за ФКЕ след по-малко от две минути. Малко по-късно Гяси пропусна втория страхотен шанс за гостите (9′).

Куни вкара фантастичен гол от втори опит

След това обаче домакините от Giallazzurri поеха пълен контрол и заиграха за преднина. И ето: след 20 минути бившият мюнхенчанин Куни празнуваше за първи път, след като Ибрахимович му подаде топката при висока преса, а нападателят остана леден пред вратата – но флагът се вдигна.

Виковете отново заглъхнаха и Емполи се оттегли на почивката при резултат 0:0. Натискът обаче не секваше и след почивката. Мадзители не успя да уцели гредата (57′), преди мюнхенското съоражение, което произведе мечтания гол, да бъде отново на ход веднага след това. След късо изпълнение на корнер Ибрахимович пресече топката към близката греда, където Куни нахлу и завърши с превъзходна задна ножица (58′). Това беше първият гол на 22-годишния футболист с фланелката на Фрозиноне

Ибрахимович увеличава преднината си с мощен удар

Мадзители опита отново малко по-късно с добре насочен удар, но този път напречната греда имаше нещо против (66′). Ибрахимович отново се справи по-добре, като последва асистенцията си с гол. След като получи пас от Маркиза, лявото крило изстреля топката в мрежата от 15 метра, за да направи 2:0 (74′) и да постави нов рекорд по този начин. На 17 години, десет месеца и 26 дни той стана най-младият играч в петте водещи лиги, който е вкарал гол и асистирал в един и същи мач през този сезон

В края на мача Емполи отново направи мача вълнуващ, като Капуто вкара изравнителното попадение (86′). Въпреки това Фрозиноне удържа четвъртата си победа за сезона в дългите шест минути на продълженията, за да затвърди позицията си в средата на таблицата. Със седем точки от единадесет мача и голова разлика 4:21 нещата за ФКЕ от Тоскана продължават да изглеждат мрачни.

Истински тест за издръжливост очаква Фрозиноне в неделя (20:45 ч.). Новоизлюпеният отбор ще бъде домакин на лидера Интер Милано. Преди това Емполи се изправя срещу защитаващия титлата си ССК Наполи (12.30 ч.)