петък, май 17, 2024
HomeBasketballАлба празнува работна победа в новопоявилия се Тюбинген

Алба празнува работна победа в новопоявилия се Тюбинген

Алба Берлин остава на прав път в Германската баскетболна лига. Берлинчани спечелиха с 97:81 (49:49) при новопромотирания Тигър Тюбинген в понеделник вечер

По този начин берлинчани се върнаха на второ място. Най-добрите реализатори на берлинчани бяха Джъстин Бийн с 15 точки и Габриеле Просида, Яни Вецел и Халифа Кумадже с по 14 точки.

Старши треньорът Израел Гонзалес даде почивка на световния шампион Йоханес Тийман и Мат Томас. Вместо това центърът Уетцел отпразнува завръщането си, след като се възстанови от контузия в глезена. Берлин обаче се бореше от самото начало срещу живите и пъргави домакини. В резултат на това Алба първоначално изоставаше с малка разлика.

През втората четвърт обаче те сякаш намериха своя път. Сега тя беше по-добра в нападение, но все още имаше слабости в защита. Продължаваха да се отварят изненадващо големи пролуки, а стрелците на противниковия отбор твърде често оставаха сами. Освен това през първото полувреме Тюбинген вкара седем стрелби за три точки.

След почивката обаче Алба се защитаваше по-интензивно и отново пое инициативата, като в края на третия период разликата за пръв път достигна двуцифрена стойност (69:59). А домакините все повече се уморяваха. Въпреки че Берлин продължи да допуска твърде много обрати, в крайна сметка успя да извоюва победата

Walter Tigers Tübingen – Alba Berlin 81:97 (27:29,22:20,16:26,16:22)

Боли Walter Tigers Tübingen: Серич 21, Джаксън 11, Бьохайм 10, Дарко-Кели 8, Акобунду-Ехиогу 6, Хелманис 6, Кепелер 5, Ланмюлер 5, Мастърс 5, Йонке 4
Алба Берлин: Бийн 15, Кумадие 14, Прочида 14, Вецел 14, Браун 13, Олинде 8, Шнайдер 7, Самар 5, Матисек 4, Делов 3