неделя, април 28, 2024
HomeBundesligaАндрич: "Почти не можеш да уцелиш кръста по-добре"

Андрич: „Почти не можеш да уцелиш кръста по-добре“

За пореден път Байер 04 Леверкузен вкара важен късен гол. След равенството 2:2 при гостуването на Карабаг Агдам Роберт Андрич се радваше на асистенцията си, но и напомняше

Мехът на първото поражение на Байер 04 Леверкузен за сезона се задържаше във влажния въздух на Баку дълго време. Версай, които не бяха играли добре особено през първото полувреме, губеха с 2:1. Във втората минута на продължението обаче жокерът Патрик Шик се издигна високо и с глава направи 2:2 – и гарантира, че отборът на Хаби Алонсо остава непобеден след 90 минути под проливния азербайджански дъжд.

Асистентът Роберт Андрич беше в съответно добро настроение по RTL+. „Не мисля, че можеш да уцелиш кръста по-добре“, каза Андрич, възхитен от перфектно подадената си топка. Въпреки цялата късна радост от изравнителния гол, шестимата, които този път играха заедно със завърналия се в стартовата XI Екзекил Паласиос, а не с шефа на полузащитата Гранит Хака, не бяха наясно, че Версай, които бяха сменили общо осем позиции, бяха до голяма степен лишени от идеи и още по-често допускаха грешки през първото полувреме

„Твърде бавно“ и недостатъчно „агресивно“

„Разбира се, че не бяхме добри, но и Карабаг се справи много добре. Те се раздадоха на 120 процента през първите 60 или 70 минути“, анализира Андрич. Тяхната собствена игра беше „твърде бавна“ и не „достатъчно агресивна“. От друга страна, съперниците „чакаха контраатаки, които ние също им дадохме днес“. Отново и отново Байер 04 си създаваше проблеми, като губеше топката или правеше небрежни пасове. Особено ярко това пролича преди двата гола: Преди 0:1 Джонатан Тах не обработи чисто една топка в сътрудничество с Паласиос, а при втория гол на Карабах беше достатъчен вертикален пас след спечелването на топката.

На това грешно поведение в защита бе обърнато внимание по време на почивката, още повече че едно още по-тежко поражение щеше да влоши още повече изходната позиция за втория мач. Ето защо стратегията на отбора за второто полувреме беше: „Може да не спечелим мача, но искаме да се приберем у дома с добър резултат.“

Еквалайзерът „говори за морала „

Жереми Фримпонг се появи на терена веднага след подновяването на играта, последван от Кшака и Флориан Вирц в 58-ата минута. Атакуващата игра на „Веркс“ стана по-целенасочена и Вирц се възползва от грешка на домакините, като с фантастичен шут вкара изравнителния гол. Тъй като играчите на Qarabag все по-често се бореха с крампи, Schick беше следващата дива карта.

„Фактът, че успяхме да стигнем до 2:2, говори много за нашия морал“, похвали го Андрич, но също така посочи: „Това не винаги се получава и ние знаем това.“ В крайна сметка не за първи път през този сезон Werkself вкарва решаващ гол в края на мача. Андрич също знае, че това вероятно няма да се случва винаги: „Разбира се, че трябва да вървим още по-добре, но моралът отново е в полза на отбора.“

Най-добрият момент да го направят е в неделя (19:30 ч.) срещу Волфсбург или след това във втория мач у дома срещу Карабаг в четвъртък, когато ще играят за място на четвъртфиналите на Лига Европа.