понеделник, април 29, 2024
HomeBasketballЛидерът Байерн прекратява серията от домакински победи на Вюрцбург - трудова победа...

Лидерът Байерн прекратява серията от домакински победи на Вюрцбург – трудова победа за Алба

Мюнхен реши в своя полза двубоя на върха в Германската баскетболна лига. Алба Берлин с труд стига до трудова победа при гостуването си на Mitteldeutscher BC

Баскетболният отбор на ФК Байерн Мюнхен затвърди преднината си на върха в Бундеслигата. Носителите на купата спечелиха топ мача при четвъртия в класирането Вюрцбург Баскетс с 90:82 (45:36) в неделя вечер. Това прекъсна домакинската серия на французите след девет поредни победи. Преди това третият Алба Берлин постигна трудна победа със 76:67 (38:37) в Мителдойчер БК.

Пред 3140 зрители в почти разпродадената зала „Арена Вюрцбург“ бързо се разви разгорещен мач, в който още в третата четвърт гостите имаха 19 точки аванс. Небрежността на домакините обаче позволи на няколко пъти да намалят разликата и отново направи срещата напрегната.

Минута и половина преди края те имаха само шест точки преднина. Вюрцбург обаче не успя да намали повече дефицита. Отис Ливингстън поведе в резултата с изключителните 31 точки, докато Леандро Болмаро вкара 16 за мюнхенци

Домкините започнаха по-добре срещу Алба Берлин пред 2750 зрители в Stadthalle Weißenfels и спечелиха първата четвърт с 22:16. След като допуснаха няколко обрата и пропуснати тройки обаче, фаворитите включиха нагоре и измъкнаха преднината на полувремето. Домакините продължиха да се борят и отново се откъснаха напред. Формацията на старши треньора на Алба Израел Гонсалес показа по-добри нерви в последната четвърт, дръпна и в последната минута за първи път отвори двуцифрена преднина. Най-резултатни бяха Мат Томас за Берлин и Джонатан Стоув за МВС с по 16 точки.