hétfő, április 29, 2024
HomeBasketballA listavezető Bayern véget vetett a Würzburg hazai győzelmi sorozatának - munkagyőzelem...

A listavezető Bayern véget vetett a Würzburg hazai győzelmi sorozatának – munkagyőzelem az Albának

Az

München a maga javára dönti el a német kosárlabda-bajnokság csúcspárharcát. Az Alba Berlin munkás győzelmet aratott a Mitteldeutscher BC otthonában

Az FC Bayern München kosárlabdacsapata megszilárdította vezető helyét a Bundesliga élén. A kupagyőztesek vasárnap este a negyedik helyen álló Würzburg Baskets otthonában 90:82-re (45:36) nyertek a csúcsrangadón. Ezzel megszakadt a frankfurtiak sorozatban kilenc győzelem utáni hazai szériája. Ezt megelőzően a harmadik helyen álló Alba Berlin 76:67 (38:37) arányban aratott bravúros győzelmet a Mitteldeutscher BC otthonában.

A majdnem teltházas Arena Würzburgban 3140 néző előtt gyorsan kiélezett mérkőzés alakult ki, amelyen a vendégek a harmadik negyedben már 19 ponttal vezettek. A hazaiak figyelmetlenségei azonban többször is lehetővé tették, hogy a hazaiak felzárkózzanak, és ismét feszültté tették a találkozót.

Másfél perccel a vége előtt már csak hat pont volt az előnyük. A Würzburg azonban nem tudta tovább csökkenteni a hátrányát. Otis Livingston kiemelkedő 31 ponttal állt az eredményjelzőn, míg Leandro Bolmaro 16 pontot szerzett a münchenieknek

A Stadthalle Weißenfelsben 2750 néző előtt a hazaiak kezdték jobban az Alba Berlin elleni mérkőzést, és 22:16-ra nyerték az első negyedet. Miután azonban több eladott labdát és kihagyott hármast is engedtek, a favoritok rákapcsoltak, és a félidőben elrabolták a vezetést. A hazaiak továbbra is versenyben maradtak, és még egyszer elhúztak. Az utolsó negyedben az Alba vezetőedzőjének, Israel Gonzáleznek az alakulata jobb idegeket mutatott, elhúzott és az utolsó percben először kétszámjegyű előnyre tett szert. A legjobb pontszerzők a berlini Matt Thomas és az MBC részéről Johnathan Stove voltak egyenként 16 ponttal.