петък, май 3, 2024
HomeLa LigaЛетящ удар с глава в щастието: Белингъм откупи Реал в Селта Виго

Летящ удар с глава в щастието: Белингъм откупи Реал в Селта Виго

Реал Мадрид спечели третия си мач в младия сезон на Ла Лига. На терена на Селта Виго кралскосините дълго време изпитваха затруднения – докато новото попълнение Белингам отново не отбеляза гол.

Виждаше се, че Реал Мадрид ще изравни за първи път през този сезон – но тогава се появи новото попълнение Белингъм. Англичанинът, който все още е само на 20 години, беше решен да стигне до топката, изпревари линията и вкара късно с пикиращ удар с глава.

Раноначалната преднина на Селта Виго бе пропусната от VAR

Благодарение на този гол мадридчани надделяха минимално в крайна сметка, въпреки че дълго време се бориха. Отборът на Карло Анчелоти, който помогна на стража Кепа да дебютира за Реал след поражението с 3:1 от УД Алмерия и включи Камавинга вместо Кроос, уж изоставаше в началото. Но VAR се намеси и голът на Странд Ларсен (3-ти) беше отменен заради фаул срещу Кепа.

В последствие се разви открита игра, в която Винисиус Жуниор трябваше да бъде заменен рано с проблеми в бедрото (18.). Селтастите имаха добри моменти отново и отново: бившият играч на Барса Мингуеза стреля покрай вратата (23., 33.), а Бамба за малко не уцели вратата след асистенцията си (45.).

Наказателният удар на Родриго е спасен

Въпреки това Реал беше по-добрият отбор. Родриго стреля покрай вратата след почивката (57-ата), същото направи и Валверде (62-ата). Първият пропусна страхотен шанс да поведе малко след това, когато не успя да вкара от бялата точка срещу вратаря Иван Вияр (68-и).

Real започна, но не намери много пролуки, докато Странд Ларсен на два пъти беше близо до гола за аутсайдерите (64-та, 70-та).

И така Белингъм трябваше да реши мача: Новото попълнение от Дортмунд се промъкна след корнер на Кроос и завърши с глава с гмуркане (81-ви). В седемте минути на продълженията Виго не успя да пробие.

Кралският клуб е начело в таблицата с девет точки. Головата им разлика е 6:1 – четири гола, от които бяха отбелязани от Белингам, който вече беше решил предишния мач за „бланкосите“.