събота, април 27, 2024
HomePremier LeagueПърва победа за сезона за "сините": Челси е твърде голям за Лутън...

Първа победа за сезона за „сините“: Челси е твърде голям за Лутън Таун

ФК Челси успешно се реабилитира за поражението си с 3:1 от Уест Хем Юнайтед. Сините не оставиха камък върху камък при победата си с 3:0 над промотирания Лутън Таун

Треньорът на Челси Маурисио Почетино направи само една промяна в стартовата си единайсеторка след поражението с 3:1 от Уест Хем Юнайтед. Новото лятно попълнение Кайедо замени голмайстора Чукуемека.

Това беше едва вторият мач на Лутън Таун за сезона след поражението с 4:1 от Брайтън след двуседмичната пауза. Домакинският мач от предишната седмица трябваше да бъде отменен поради възстановителни работи на „Кенилуърт Роуд“. Треньорът Роб Едуардс направи две промени, като Бърк започна в централната защита на мястото на Андерсен, а Баркли също замени дебютиралия Мпанзу.

От самото начало мачът се разви така, както можеше да се очаква предварително. Челси владееше по-голямата част от топката, Лутън правеше ситуативни пробиви напред, но в повечето случаи се оттегляше в собствената си половина. Стърлинг имаше първия шанс в мача само след пет минути, но не успя да преодолее защитник. Малко след това английският национал имаше още един шанс, но силният му удар беше твърде немаркиран и попадна в ръцете на вратаря на Лутън Камински(7.).

Стърлинг с преднина

Две минути по-късно Лутън също се показа за първи път пред вратата на съперника. Бившият бранител Чонг се възползва от загубата на топката от Кайседо, но пропусна да се разпише (9). Челси отново и отново комбинираше с бързи пасове на игра през средата на терена, например в 15-ата минута, когато далечен удар на Енцо Фернандес нацели напречната греда. Но на домакините не им се наложи да чакат дълго за откриващия гол. След пас от Густо Стърлинг дриблира в наказателното поле, преди да вкара с добре пласиран нисък удар, за да поведе (17-та минута).

След малко повече от 20 минути „сините“ владееха повече от 80% от топката, но след това малко се поуспокоиха. За сметка на това Лутън се появи в противниковата третина, но нахлуващият Морис имаше зараждаща се възможност, която бе унищожена още в зародиш заради слабо първо докосване (27-и). След това Челси нямаше удар към вратата, но все пак запази контрола върху играта през оставащите минути от първото полувреме. Опитът на Каборес в крайна сметка остана в обсега на вратата (42-ра), така че те се оттеглиха на почивката с преднина от 1:0.

Челси пропусна 2:0 – Санчес спаси

След почивката Челси отново показа повече решителност и отново имаше няколко сцени в наказателното поле, но и Чилуел с грешно решение (50-ата), и Джаксън (51-ата, 54-ата), и полузащитникът Енцо Фернандес с удар към гредата (56-ата) пропуснаха да вкарат за 2:0. От другата страна промотираният отбор едва не изравни, но Санчес показа силен рефлекс, след като Густо отрази удар на Джайлс (61-ата).

Стърлинг и Джаксън възнаградиха сините

В 68-ата минута сините направиха 2:0. Както и при преднината от 1:0, Густо-Стърлинг отново съдействаха, като този път французинът намери 28-годишния – който не даде шанс на Каминиски с директно изчистване – с нисък прехвърлящ удар в центъра. Седем минути по-късно резултатът стана 3:0, след като Стърлинг с третия си принос за гола подаде на нахлулия в центъра Джаксън, който бе ангажиран през целия мач (75-та). След това Челси се успокои, но все пак имаше обещаващ шанс чрез Галахър (84-та), както и Лутън от другата страна чрез резервата Браун (85-та). След това не се случи нищо повече.

Сините успешно се реабилитираха за поражението от миналата седмица и отпразнуваха първата си победа през настоящия сезон, докато Лутън Таун загуби и втория си мач в английската висша лига.

През седмицата и двата отбора трябва да играят в турнира за Купата на лигата. Лутън Таун е домакин на ФК Джилингам във вторник (20:45 ч.), докато Челси приема АФК Уимбълдън в сряда (20:45 ч.).