vasárnap, május 12, 2024
HomeLa LigaRepülő fejes a boldogságba: Bellingham megváltotta a Realt a Celta Vigótól

Repülő fejes a boldogságba: Bellingham megváltotta a Realt a Celta Vigótól

A Real Madrid a harmadik győzelmét aratta a fiatal La Liga-szezonban. A Celta Vigónál sokáig nehezen lendültek játékba a királyiak – egészen addig, amíg az újonc Bellingham ismét betalált.

A szezonban először úgy tűnt, hogy a Real Madrid egyenlíteni fog – ám ekkor jött az új szerzemény Bellingham. A még mindig csak 20 éves angol elszántan állt a labda végére, a vonal előtt bevágta a labdát, és későn, egy bukófejessel betalált.

Celta Vigo korai vezetését meghiúsította a VAR

A gólnak köszönhetően a madridiak végül szűken győztek, bár sokáig küzdöttek. Carlo Ancelotti csapata, amely az UD Almeria elleni 3-1-es vereség után a Realban debütáló Kepa kapusnak segített, és Kroos helyett Camavingát hozta be, állítólag korán hátrányba került. Ám a VAR közbelépett, és Strand Larsen gólját (3.) visszavonták Kepa szabálytalansága miatt.

A következőkben nyílt játék alakult ki, amelyben Vinicius Juniort combproblémákkal korán le kellett cserélni (18.). A Celtistáknak újra és újra voltak jó pillanatai: az ex-Barça-játékos Mingueza lőtt kevéssel mellé (23., 33.), Bamba pedig asszisztja után éppenhogy elkerülte a kaput (45.).

ÚVXWK

Rodrygo büntetőjét védik

Mindezek ellenére a Real volt a jobb csapat. Rodrygo a szünet után a kapu mellé lőtt (57.), Valverde ugyanígy tett (62.). Előbbi nem sokkal később nagy lehetőséget szalasztott el a vezetés megszerzésére, amikor a pontról nem talált be Ivan Villar kapuson (68.).
Az

Real kezdett, de kevés rést talált, míg Strand Larsen kétszer is közel járt az esélyteleneknél (64., 70.).

Így Bellinghamnek kellett eldöntenie a mérkőzést: A dortmundi újonc egy Kroos-szöglet után jutott át, és fejelt kapásból a kapuba (81.). A hosszabbítás hét percében a Vigo nem tudott betörni.

A királyiak kilenc ponttal állnak a tabella élén. A gólkülönbségük 6:1 – ebből négy gólt Bellingham szerzett, aki már az előző meccset is eldöntötte a blancók javára.