понеделник, април 29, 2024
HomeSerie AИнтер прави следващата крачка към решаващия мач за Скудетото късно

Интер прави следващата крачка към решаващия мач за Скудетото късно

По пътя си към решителния мач за Скудетото Интер Милано взе важни три точки в Удинезе Калчо. Нерадзурите обърнаха мача едва в петата минута на продължението

Треньорът на Интер Симоне Индзаги направи три промени в стартовата си XI за гостуването в Удине след победата с 2:0 срещу Емполи. Освен Карлос Аугусто и Дъмфрис, които замениха контузените Бастони (не е в състава) и Дармиан (скамейка), наскоро контузеният в глезена Зомер се завърна на вратата на Милан за Аудеро (скамейка).

Доминиращият Интер отчаяно иска Окойе

Нерадзурите – непобедени в 24 мача в Серия А преди началото на срещата – поеха контрола в началото срещу домакините, които остават в битката за изпадане. Отсъствието на най-добрия голмайстор Лука (7 гола) означаваше, че Удинезе, които наскоро бяха удържали равенство 1:1 в Сасуоло, рядко развиваха някаква заплаха в атака.

За сметка на това Интер оправда ролята си на фаворит за момента, но беше твърде неточен пред вратата на съперника и на няколко пъти намери своя господар във вратаря Окойе. Роденият в Дюселдорф играч на два пъти докара Калханоглу до ръба на отчаянието (21/30).

Самарджич с извеждащ гол от нищото

Гостите влязоха в заключителната фаза на първата част със 75 процента владеене на топката – и изведнъж изостанаха. От нищото топката се заби в гърба на вратата на Милан, след като нито Дъмфрис, нито Зомер успяха да застанат на пътя на отразения удар с левия крак на Самарджич (40′).

Фаворизираният отбор на Милан се оттегли на полувремето с изоставане, но то нямаше да продължи твърде дълго. След като предполагаем гол на Карлос Аугусто в 49-ата минута беше признат от съдиите заради засада, вратарят на Удине Окойе даде възможност на гостите да изравнят резултата на 1:1 с дузпа малко по-късно. Калханоглу нямаше нужда да бъде помолен два пъти и реализира с ледена точност (55′).

Мхитарян спасява, Фратези решава

Въпреки изравнителния гол, Милан не играеше с много по-голяма принуда и в 65-ата минута трябваше да благодари на Мхитарян, който пресрещна дебнещия Товен точно пред собственото си петметрово поле.

В заключителните етапи лидерите продължиха да контролират играта, но рядко намираха път към вратата на Удинезе. Определените за шампиони обаче отказаха да отпишат напълно 26-ата си победа за сезона – и накрая превърнаха продължаващия си висок дял от играта в щастлив удар. Изстрелът на Мартинес от втора греда беше отразен от Окойе с пръсти във вътрешната страна на гредата, но оттам топката се отби право в краката на внимателния Фратези, който трябваше само да я вкара (90.+5).

Последната победа като гост възстанови преднината на Интер от 14 точки пред съперника и градския съперник АС. Нерадзурите ще се изправят срещу Каляри Калчо в следващия мач (неделя, 20.45 ч.). Удинезе Калчо ще се изправи срещу друг отбор от горната част на таблицата в 18:00 ч. в същия ден, когато АС Рома гостува в Удине.