Интер прави следващата крачка към решаващия мач за Скудетото късно

По пътя си към решителния мач за Скудетото Интер Милано взе важни три точки в Удинезе Калчо. Нерадзурите обърнаха мача едва в петата минута на продължението

Треньорът на Интер Симоне Индзаги направи три промени в стартовата си XI за гостуването в Удине след победата с 2:0 срещу Емполи. Освен Карлос Аугусто и Дъмфрис, които замениха контузените Бастони (не е в състава) и Дармиан (скамейка), наскоро контузеният в глезена Зомер се завърна на вратата на Милан за Аудеро (скамейка).

Доминиращият Интер отчаяно иска Окойе

Нерадзурите – непобедени в 24 мача в Серия А преди началото на срещата – поеха контрола в началото срещу домакините, които остават в битката за изпадане. Отсъствието на най-добрия голмайстор Лука (7 гола) означаваше, че Удинезе, които наскоро бяха удържали равенство 1:1 в Сасуоло, рядко развиваха някаква заплаха в атака.

За сметка на това Интер оправда ролята си на фаворит за момента, но беше твърде неточен пред вратата на съперника и на няколко пъти намери своя господар във вратаря Окойе. Роденият в Дюселдорф играч на два пъти докара Калханоглу до ръба на отчаянието (21/30).

Самарджич с извеждащ гол от нищото

Гостите влязоха в заключителната фаза на първата част със 75 процента владеене на топката – и изведнъж изостанаха. От нищото топката се заби в гърба на вратата на Милан, след като нито Дъмфрис, нито Зомер успяха да застанат на пътя на отразения удар с левия крак на Самарджич (40′).

Фаворизираният отбор на Милан се оттегли на полувремето с изоставане, но то нямаше да продължи твърде дълго. След като предполагаем гол на Карлос Аугусто в 49-ата минута беше признат от съдиите заради засада, вратарят на Удине Окойе даде възможност на гостите да изравнят резултата на 1:1 с дузпа малко по-късно. Калханоглу нямаше нужда да бъде помолен два пъти и реализира с ледена точност (55′).

Мхитарян спасява, Фратези решава

Въпреки изравнителния гол, Милан не играеше с много по-голяма принуда и в 65-ата минута трябваше да благодари на Мхитарян, който пресрещна дебнещия Товен точно пред собственото си петметрово поле.

В заключителните етапи лидерите продължиха да контролират играта, но рядко намираха път към вратата на Удинезе. Определените за шампиони обаче отказаха да отпишат напълно 26-ата си победа за сезона – и накрая превърнаха продължаващия си висок дял от играта в щастлив удар. Изстрелът на Мартинес от втора греда беше отразен от Окойе с пръсти във вътрешната страна на гредата, но оттам топката се отби право в краката на внимателния Фратези, който трябваше само да я вкара (90.+5).

Последната победа като гост възстанови преднината на Интер от 14 точки пред съперника и градския съперник АС. Нерадзурите ще се изправят срещу Каляри Калчо в следващия мач (неделя, 20.45 ч.). Удинезе Калчо ще се изправи срещу друг отбор от горната част на таблицата в 18:00 ч. в същия ден, когато АС Рома гостува в Удине.