четвъртък, май 2, 2024
HomeLa LigaИзкупителният гол от дузпа на Гюндоган: Барса едва победи Лас Палмас

Изкупителният гол от дузпа на Гюндоган: Барса едва победи Лас Палмас

Барса едва победи новопостъпилия Лас Палмас. След слабото първо полувреме каталунците се подобриха и имаха късмет да отбележат и двата си гола. Гюндоган се превърна в победител в мача, като спечели дузпа в продължението на мача срещу бившия играч на Леверкузен Синкгравен и я реализира.

Хави направи три промени в сравнение с последния си състезателен мач с Барса – победата с 3:2 над Алмерия: Кунде, де Йонг и Феран Торес започнаха на мястото на Кристенсен, Фермин и Жоао Феликс (всички на пейката). Противно на очакванията на треньора, двамата атакуващи играчи първоначално не успяха да окажат голямо влияние

Бившите играчи на Барселона осигуряват голове и опасности

Побщо казано, през първото полувреме малко неща се получиха за действащите испански шампиони. За да се влошат още повече нещата, Жоао Кансело трябваше да бъде заменен след единадесет минути поради контузия. Малко след първия шок каталунците трябваше да усвоят следващия: Сандро бе изведен отдясно и отигра остро топката в центъра, където Мунир засече от близко разстояние (12′).

Двама бивши играчи на Барса бяха тези, които оставиха „блаугранас“ зад гърба си. Те имаха късмет, че Сандро удари само гредата след грешка на вратаря Инаки Пеня (28). Междувременно през първото полувреме отборът на Хави не успя да отправи нито един удар към вратата на новопоявилия се отбор, като дългите топки неведнъж пропадаха – или пък защитата на Лас Палмас заставаше на пътя им. Мармол едва успя да изчисти срещу Серхи Роберто (32′).

Lewandowski любопитно подготвя изравнителния гол на Феран Торес

Видимо Хави каза правилните думи на отбора си, докато напускаше съблекалнята, защото въпреки че не направи никакви промени, Барса показа различно лице след подновяването на играта. Рафиня стреля над гредата (52′), но първата топка във вратата на стража на Лас Палмас Валсес мина над линията: Феран Торес завърши с апломб – Барселона обаче имаше късмет, тъй като Левандовски беше стрелял преди гола, поради което той изобщо се случи (55′).

Благоевградчани продължиха да оказват натиск, но им липсваха каквито и да било искрящи идеи. Мармол едва не шокира Барселона, като защитникът се насочи съвсем близо до вратата (77′).

Витор Роке не успя да увенчае дебюта си

Една минута по-късно 18-годишното зимно попълнение Витор Роке направи своя дебют за Барселона, но бразилецът не успя да преодолее стража Валес (81′). Въпреки че пропусна страхотен шанс дълбоко в продължението на мача (90,+7), Барса стигна до победата. Това стана възможно благодарение на дузпата, изпълнена от Гюндоган, който сам се изправи срещу бившия играч на Леверкузен Синкгравен (на когото бе показан директен червен цвят за неумелото му бутане като последен) и я реализира (90.+3).

Барса продължава кампанията си за Копа дел Рей в неделя в УД Барбастро (21:00 ч.), а Лас Палмас гостува на Тенерифе час по-късно.