неделя, април 28, 2024
HomeNBAЙокич разтърсва Уориърс - Джанис печели двубоя с Уемби

Йокич разтърсва Уориърс – Джанис печели двубоя с Уемби

Денвър Нъгетс поставиха възклицателен знак върху победата си над Голдън Стейт Уориърс. Никола Йокич омагьоса шампионите. Дуелът между Антетокунмпо и Уембаняма беше наелектризиращ. НБА в петък сутринта

Суперзвездата Никола Йокич отново влезе в заглавията на вестниците, като изведе защитаващия титлата си Денвър Нъгетс (25-11) до победа със 130:127 при гостуването на Голдън Стейт Уориърс (16-18) със сирената. С изтичането на времето сръбският център ефектно вкара решаващата тройка точно отвъд линията на полувремето и отново стана MVP на мача с общо 34 точки, десет асистенции и девет борби. Йокич вкара 13 от 16-те си стрелби от игра

След силна трета четвърт Голдън Стейт бе поел инициативата в двубоя между последните двама шампиони. Калифорнийците, водени от Стивън Къри, обаче не успяха да отбележат повече точки в последните две минути и Денвър отбеляза последните десет точки в мача. Къри вкара 30 точки, но пропусна последните си два опита и загуби топката четири секунди преди края, което в крайна сметка реши мача

Пет блока на 20-ия си рожден ден – похвала от Антетокунмпо

Във втория мач за вечерта Милуоки Бъкс (25-10) спечелиха трудно със 125:121 (64-59) при гостуването си на Сан Антонио Спърс. Джанис Антетокунмпо се отличи с 44 точки и 14 борби, а избор номер едно в драфта Виктор Уембаняма отбеляза 27 точки, 9 борби и цели 5 блока на 20-ия си рожден ден – плюс забележителни отигравания като саморазправа над таблото и пласиран дъмпинг над Брук Лопес.

Утвърденият играч беше пълен с похвали за новобранеца: „Той е невероятен, невероятен талант“, каза Антетокунмпо за 2,24-метровия французин, който след контузия в глезена отново беше на терена само 26 минути: „Той може да вкарва на воля, когато си поиска. Играе по правилния начин, играе, за да побеждава. Беше добре да играя срещу него.“

Това беше 25-ата победа за сезона за Денвър и Милуоки, като и двата отбора остават съответно трети на Запад и втори на Изток и явно са на път да се класират за плейофите. В същото време „Дъбс“ имат едва отрицателен резултат и в момента дори не се борят за място в плейофния турнир. Въпреки силните изяви на Уембаняма, Сан Антонио все още е на дъното на Западната конференция с резултат 5-29.