събота, април 20, 2024
HomeChampions LeagueДоминиращите "червени" са на път да стигнат до финала благодарение на двойно...

Доминиращите „червени“ са на път да стигнат до финала благодарение на двойно попадение

ФК Ливърпул постигна заслужена победа с 2:0 над до голяма степен превъзхождащия го ФК Виляреал в първия мач от полуфиналите на Шампионската лига, за да се подготви за втория мач след шест дни.

Треньорът на Ливърпул Юрген Клоп направи три ротации след победата над Евертън с 2:0 в мърсисайдското дерби: Конате, Хендерсън и Луис Диас започнаха вместо Матип, Кейта и Диого Жота (всички на пейката).

Треньорът на Виляреал Унай Емери също направи три промени след загубата с 2:0 от Валенсия. Манди, Ману Тригерос (и двамата на пейката) и Ереми (контузен) бяха заменени от Пау, Коклен и Саму Чукуезе, чийто гол при равенството 1:1 в Мюнхен в четвъртфиналния втори мач стана причина за отпадането на Байерн. Нападателят Жерар (мускулна травма) не беше в състояние да влезе навреме.

Хендерсън и Тиаго удариха алуминий

Виляреал очакваше Ливърпул да играе с две четворки срещу топката, оставяйки малко пространство за комбинация в центъра. Минаха десетина минути, преди „червените“, които имаха явно превъзходство в играта, да получат първия си добър шанс под формата на удар с глава на Мане (12-и). През останалата част от първото полувреме LFC продължаваше да доминира, а испанците почти не се появяваха отвъд халфовата линия.

Въпреки че единайсетте на Клоп спечелиха много топки почти веднага при контрапресиране, липсваше проникване срещу много плътно и дълбоко стоящите гости. Въпреки това имаше шансове: Хендерсън удари далечната греда от много остър ъгъл (22-ри), Салах стреля твърде високо след взаимодействие с Мане (27-ми).

Натискът продължи да нараства в заключителните етапи преди полувремето. Коварно отклонен удар на Мане мина покрай вратата (33-ата минута), а Салах не успя да се разпише от няколко метра след бърза атака (35-ата минута). Мощният изстрел на Тиаго от дистанция попадна в далечната лява греда (42-ра минута) и остави Виляреал с малко ласкаво равенство без голове на почивката.

Хендерсън с късмет, Мане елегантен

След почивката червените продължиха да натискат. След като гол на Фабиньо след изпълнение на ъглов удар бе правилно отменен (50-ата минута), малко по-късно Ливърпул поведе – с малко късмет: опитът за пробив на Хендерсън бе отразен решително от Естудинан над Рули, който успя да достигне топката само с върховете на пръстите си, и влезе в левия ъгъл на вратата (53-ата минута). И стана още по-добре за отбора на Клоп, защото Салах подаде на Мане в точния момент, който направи двойния удар перфектен с външен удар (55.).

Докато Виляреал не създаде добри шансове и не стреля директно към вратата през целия мач, Ливърпул имаше повече възможности. След поредния гол извън наказателното поле (Робъртсън, 64-ата минута) ван Дайк принуди Рули да спасява нестандартно с мощен удар (68-ата минута). Луис Диас пропусна на два пъти (68-ата, 79-ата), така че резултатът остана умерен – 2:0, като се имат предвид многобройните шансове на LFC.

Червените гостуват на Нюкасъл Юнайтед в събота (13:30 ч.), а след това във вторник (21:00 ч.) ще се изправят във втория полуфинал във Виляреал. Преди това в събота (14:00 ч.) „жълтата подводница“ гостува на Депортиво Алавес в Ла Лига.