Site icon Sports of the Day

Доминиращите „червени“ са на път да стигнат до финала благодарение на двойно попадение

ФК Ливърпул постигна заслужена победа с 2:0 над до голяма степен превъзхождащия го ФК Виляреал в първия мач от полуфиналите на Шампионската лига, за да се подготви за втория мач след шест дни.

Треньорът на Ливърпул Юрген Клоп направи три ротации след победата над Евертън с 2:0 в мърсисайдското дерби: Конате, Хендерсън и Луис Диас започнаха вместо Матип, Кейта и Диого Жота (всички на пейката).

Треньорът на Виляреал Унай Емери също направи три промени след загубата с 2:0 от Валенсия. Манди, Ману Тригерос (и двамата на пейката) и Ереми (контузен) бяха заменени от Пау, Коклен и Саму Чукуезе, чийто гол при равенството 1:1 в Мюнхен в четвъртфиналния втори мач стана причина за отпадането на Байерн. Нападателят Жерар (мускулна травма) не беше в състояние да влезе навреме.

Хендерсън и Тиаго удариха алуминий

Виляреал очакваше Ливърпул да играе с две четворки срещу топката, оставяйки малко пространство за комбинация в центъра. Минаха десетина минути, преди „червените“, които имаха явно превъзходство в играта, да получат първия си добър шанс под формата на удар с глава на Мане (12-и). През останалата част от първото полувреме LFC продължаваше да доминира, а испанците почти не се появяваха отвъд халфовата линия.

Въпреки че единайсетте на Клоп спечелиха много топки почти веднага при контрапресиране, липсваше проникване срещу много плътно и дълбоко стоящите гости. Въпреки това имаше шансове: Хендерсън удари далечната греда от много остър ъгъл (22-ри), Салах стреля твърде високо след взаимодействие с Мане (27-ми).

Натискът продължи да нараства в заключителните етапи преди полувремето. Коварно отклонен удар на Мане мина покрай вратата (33-ата минута), а Салах не успя да се разпише от няколко метра след бърза атака (35-ата минута). Мощният изстрел на Тиаго от дистанция попадна в далечната лява греда (42-ра минута) и остави Виляреал с малко ласкаво равенство без голове на почивката.

Хендерсън с късмет, Мане елегантен

След почивката червените продължиха да натискат. След като гол на Фабиньо след изпълнение на ъглов удар бе правилно отменен (50-ата минута), малко по-късно Ливърпул поведе – с малко късмет: опитът за пробив на Хендерсън бе отразен решително от Естудинан над Рули, който успя да достигне топката само с върховете на пръстите си, и влезе в левия ъгъл на вратата (53-ата минута). И стана още по-добре за отбора на Клоп, защото Салах подаде на Мане в точния момент, който направи двойния удар перфектен с външен удар (55.).

Докато Виляреал не създаде добри шансове и не стреля директно към вратата през целия мач, Ливърпул имаше повече възможности. След поредния гол извън наказателното поле (Робъртсън, 64-ата минута) ван Дайк принуди Рули да спасява нестандартно с мощен удар (68-ата минута). Луис Диас пропусна на два пъти (68-ата, 79-ата), така че резултатът остана умерен – 2:0, като се имат предвид многобройните шансове на LFC.

Червените гостуват на Нюкасъл Юнайтед в събота (13:30 ч.), а след това във вторник (21:00 ч.) ще се изправят във втория полуфинал във Виляреал. Преди това в събота (14:00 ч.) „жълтата подводница“ гостува на Депортиво Алавес в Ла Лига.