понеделник, април 29, 2024
HomeBasketballБъкс и Уориърс достигат до втория кръг на плейофите

Бъкс и Уориърс достигат до втория кръг на плейофите

Голдън Стейт Уориърс около Стивън Къри, а също и защитаващите титлата си Милуоки Бъкс са с един кръг по-напред. НБА в четвъртък сутринта.

Защитниците на титлата Милуоки Бъкс и Голдън Стейт Уориърс се класираха за втория кръг на плейофите. В сряда вечерта (местно време) Бъкс спечелиха със 116:100 срещу Чикаго Булс, а Уориърс – със 102:98 срещу Денвър Нъгетс. Двата отбора постигнаха резултат 4-1 в серията си.

Най-добрият играч на вечерта беше Джанис Антетокунмпо, който изведе Бъкс до категорична победа над Чикаго с 33 точки. Още през първата четвърт Милуоки имаше ясен аванс (34:18), а след това Чикаго не се доближи до него. В състава на „Биковете“ липсваха Зак Лавин и Алекс Карузо, а ДеМар ДеРозан отбеляза само 11 точки.

Бъкс ще се изправят срещу Бостън Селтикс с Даниел Тейс на полуфиналите на Източната конференция. Звездата на Бъкс Крис Мидълтън ще пропусне поне мач 1 и 2 от предстоящата серия заради травма на коляното.

Уориърс, които дълго време изоставаха срещу Нъгетс, се справиха много по-трудно от Бъкс в петия мач от серията. Но със силна последна четвърт (32:20) Голдън Стейт успя да обърне мача – също и защото Никола Йокич имаше проблеми с фаловете. Въпреки това сърбинът отбеляза 30 точки, 19 борби и 8 асистенции, а Стивън Къри беше най-добрият реализатор на Warriors с 30 точки. Голдън Стейт е първият отбор в Западната конференция, който достига до втория кръг.