szombat, április 27, 2024
HomeChampions LeagueA domináns Vörösök a dupla találatnak köszönhetően a döntőbe jutottak

A domináns Vörösök a dupla találatnak köszönhetően a döntőbe jutottak

A Liverpool FC megérdemelt, 2-0-s győzelmet aratott a nagyrészt túlerőben lévő Villarreal FC felett a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén, így felkészült a hat nap múlva esedékes visszavágóra.

Jürgen Klopp, a Liverpool edzője három poszton is rotált az Everton elleni 2-0-s Merseyside-i derbi után: Konaté, Henderson és Luis Diaz kezdett Matip, Keita és Diogo Jota (mindannyian a padon) helyett.

A Villarreal edzője, Unai Emery három változtatást is eszközölt az FC Valencia elleni 2-0-s vereség után. Mandi, Manu Trigueros (mindketten a kispadon) és Yeremy (sérült) helyére Pau, Coquelin és Samu Chukwueze került, akinek gólja a negyeddöntő visszavágóján, a müncheni 1-1-es döntetlennel végződött negyeddöntő visszavágóján a Bayern kiesését okozta. A csatár Gerard (izomsérülés) nem volt időben bevethető.

Henderson és Thiago alumíniumot talált el

Villarreal arra számított, hogy a Liverpool két négyest fog játszani a labdával szemben, így kevés helyet hagyva a középen kombinálóknak. Jó tíz percbe telt, mire a játékban egyértelműen fölényben lévő Vörösöknek volt az első jó lehetőségük Mané fejese formájában (12.). Az első félidő hátralévő részében az LFC továbbra is dominált, a spanyolok alig-alig jelentek meg a felezővonalon túl.

Míg Klopp csapata az ellenpresszingben sok labdát szinte azonnal visszaszerzett, addig a nagyon szorosan és mélyen álló vendégek ellen hiányzott az átütőerő. Ennek ellenére voltak lehetőségek: Henderson nagyon éles szögből a hosszú kapufát találta el (22.), Szalah pedig Manéval való összjáték után túl magasra pattintotta a labdát (27.).

A nyomás tovább nőtt a félidő előtti záró szakaszban. Egy alattomosan elhajított Mané-lövés alig kerülte el a kaput (33.), Salah pedig egy gyors támadás után néhány méterrel maradt le egy röplabdáról (35.). Thiago távoli, erőteljes lövése a bal szélső kapufát találta el (42.), így a Villarreal a szünetben kissé hízelgő gól nélküli döntetlennel vonulhatott pihenőre.

Henderson szerencsével, Mané elegánsan

A szünet után a vörösök tovább nyomtak. Miután Fabinho egy sarokrúgás utáni, jogosan érvénytelenített offside-gólja után (50.), a Liverpool nem sokkal később – némi szerencsével – megszerezte a vezetést: Henderson keresztlabdakísérletét Estupinan döntően a labdát csak ujjheggyel elérni tudó Rulli fölött a kapu bal sarkába terelte (53.). És még jobb lett a Klopp-csapat számára, ugyanis Szalah a megfelelő pillanatban szolgálta ki Manét, aki egy külsővel tökéletessé tette a kettős találatot (55.).

Míg a Villarreal az egész mérkőzésen nem alakított ki jó lehetőségeket, és nem lőtt közvetlenül kapura, addig a Liverpoolnak több lehetősége volt. Egy újabb lesgól (Robertson, 64.) után van Dijk egy erőteljes lövéssel unortodox védésre kényszerítette Rullit (68.). Luis Diaz kétszer is hibázott (68., 79.), így maradt a mérsékelt 2:0 – a számos LFC-s lehetőséget figyelembe véve.

A Vörösök szombaton (13.30) a Newcastle Unitedhez látogatnak, majd kedden (21.00) a Villarreal FC otthonában lépnek pályára az elődöntő visszavágóján. A Sárga Tengeralattjáró ezt megelőzően szombaton (14 órakor) a Deportivo Alaveshez látogat a La Ligában.