вторник, май 7, 2024
HomeSerie AВ продължението на мача: Кристанте извежда Roma до победа

В продължението на мача: Кристанте извежда Roma до победа

След като мачът с Удинезе Калчо беше прекратен заради колапса на Ндика, AS Roma спечели 18-минутното „преиграване“ благодарение на гол в продължението.

Резултатът беше 1:1 след голове на Перейра от Удине (23) и Лукаку от Рома (64), когато бившият играч на Франкфурт Ндичка рухна в 72-ата минута и няколко минути по-късно мачът беше прекратен. Кардиологичните и белодробните тестове на ивоареца показаха минимален пневмоторакс, но след това всичко беше разрешено и Ндика може да тренира отново.

Въпреки това Ндика все още отсъстваше за останалите 19 минути, които бяха наваксани в четвъртък. Мачът имаше и една много специална особеност, тъй като и двамата треньори имаха право да променят съставите си, както пожелаят – не можеха да играят само футболистите, които вече бяха заменени през първите 72 минути

Вратарите пазят равенството

Отборът на Даниеле де Роси, който беше направил шест промени от момента на отмяната, се стремеше да поеме контрола върху играта от самото начало. Точката не беше достатъчна за столичани, особено след поражението им от Болоня в понеделник.

От друга страна, домакините, с Фабио Канаваро на линия за първи път след назначаването му в понеделник, разчитаха на контраатаки и имаха първия добър шанс да отбележат, но Свилар беше на мястото си, за да откаже Лука (82′).

Малко по-късно Окойе беше извикан в игра срещу бившия играч на Леверкузен Азмун след грешка на Перес (85′), преди да изтече нормалното време в този разгорещен мач – отчасти заради необичайната ситуация.

Кристанте се превърна в герой

Накрая обаче трябваше да последва така желаният финален гол: В петата минута на продълженията -бяха показани само четири – Кристанте се извиси високо на първа греда след корнер и с глава изведе отбора си до важни и емоционални три точки в битката за класиране в Шампионската лига.