понеделник, май 6, 2024
HomeFootballPSV преодолява бариерата от 100 гола и е на прага на шампионата

PSV преодолява бариерата от 100 гола и е на прага на шампионата

PSV Айндховен за пореден път впечатли с атакуващите си фойерверки: мачът беше решен още след единадесет минути при победата с 8:0 в Хееренвеен – благодарение на двама бивши специалисти от Бундеслигата.

PSV Айндховен прави изключителен сезон: червено-белите не успяха да спечелят само четири от първите си 30 мача в лигата. Съответно въпросът не беше дали PSV ще стане шампион, а кога. Айндховенци получиха първия си шанс да завършат първенството рано в четвъртък вечер: трябваше да вземат повече точки в Хееренвеен, отколкото съперниците от Фейеноорд в по-късния мач вечерта в Девентер.

PSV показа от самото начало, че е решен да изпълни своята част с три точки. Както обикновено, гостите излязоха с огромен натиск и взеха ранното решение в началния четвърт час: Откриващият гол на Тил (7-и) и попадението на Тилман (9-и, 11-и) дадоха на отбора на Петер Бос преднина от 3:0 след само единадесет минути.

Веерман получава аплодисменти от феновете на домакините

Въпреки това те останаха гладни и преди почивката преодоляха бариерата от 100 гола през настоящия сезон на Ередивизие. След втория гол на Тил (30′) именно Веерман вкара 100-ия си гол на старото си място (40′). Въпреки че голмайсторът не празнуваше, той получи и няколко възгласа от феновете на домакините

Въпреки явната преднина на полувремето, двамата най-добри реализатори на отбора не се разписаха през първите 45 минути. Бакайоко – младокът вкара великолепно от дистанция (52′) – и де Йонг (71′) обаче компенсираха това през второто полувреме. Последният гол бе отбелязан от Йокер ван Аанхолт седем минути преди края на редовното време с първия му гол за сезона

Най-голяма победа като гост

С най-високата си победа като гост в историята на клуба ПСВ продължава да изравнява рекорда на Аякс Амстердам по точки (93 точки). Въпреки това късно вечерта в четвъртък нямаше спонтанно парти. Фейеноорд Ротердам спечели с 3:1 при гостуването си на Го Ахед Игълс и предизвика забавяне. Докато Фейеноорд получи билета си за ШЛ, ПСВ ще се стреми да спечели шампионската титла следващата седмица в неделя срещу Спарта Ротердам на собствения си стадион „Филипс“ (12:15 ч.).