hétfő, május 6, 2024
HomeSerie AA hosszabbításban: Cristante győzelemre vezeti a Romát

A hosszabbításban: Cristante győzelemre vezeti a Romát

Miután Ndicka összeomlása miatt félbeszakadt az Udinese Calcio elleni mérkőzés, az AS Roma a 18 perces „újrajátszást” a ráadásban szerzett gólnak köszönhetően nyerte meg

Az Udine Pereyra (23.) és a Roma Lukaku (64.) góljai után 1-1 volt az állás, amikor a korábbi frankfurti Ndicka a 72. percben összeesett, és néhány perccel később félbeszakadt a mérkőzés. Az elefántcsontparti kardiológiai és tüdőgyógyászati vizsgálatok minimális tüdőtágulatot mutattak ki, de azóta már minden tiszta, és Ndicka újra edzhet.

Ndicka azonban így is hiányzott a csütörtökön pótolt hátralévő 19 percről. A mérkőzésnek volt egy különlegessége is, ugyanis mindkét edző tetszés szerint változtathatott a felállásán – csak az első 72 percben már lecserélt játékosok nem léphettek pályára

A kapusok tartják a döntetlent

Daniele de Rossi csapata, amely a lefújás időpontjához képest hat változtatást hajtott végre, már az elejétől kezdve igyekezett átvenni a mérkőzés irányítását. Egy pont nem volt elég a fővárosiaknak, főleg a hétfői, Bologna elleni vereség után.

A hazaiak viszont – Fabio Cannavaro hétfői kinevezése óta először a pálya szélén – a kontratámadásokra építettek, és az első jó lehetőségük a gólszerzésre is megvolt, de Svilar a helyén volt, és hárította Luccát (82′).

Nem sokkal később Okoye-t is bevetették a korábbi Leverkusen-játékos Azmoun ellen, miután Perez hibázott (85′), mielőtt a rendes játékidő véget ért volna a – részben a szokatlan helyzet miatt is – hektikus mérkőzésen.

Cristante hős lesz

Az oly sokat ünnepelt végjáték gólja azonban csak ezután következett: A hosszabbítás ötödik percében – csak négyet mutattak be – Cristante egy szöglet után magasan az első kapufára emelkedett, és fontos és érzelmekkel teli három pontra fejelte csapatát a Bajnokok Ligája-kvalifikációért folytatott küzdelemben.