събота, май 4, 2024
HomeWorld Cup 2022Бруно Фернандес прави разликата: Португалия отива на Световното първенство

Бруно Фернандес прави разликата: Португалия отива на Световното първенство

Португалия ще участва на Зимното световно първенство в Катар. Иберийците победиха безобидните северномакедонци на финала на плейофите благодарение на изключителен играч на Манчестър Юнайтед.

Португалия, която започна с почти обновена четворка след загубата с 3:1 от Турция (Пепе, Нуно Мендеш и Жоао Кансело започнаха вместо Герейро, Жозе Фонте и Диого Далот от Дортмунд), веднага пое контрола върху играта. Това се случи, защото уплашената Италия Северна Македония остави терена на домакините. Иберийците обаче не знаеха какво да правят с него срещу гостите, които бяха силни в два двубоя. Само Кристиано Роналдо имаше по-добър шанс в ранните етапи (14-и).

CR7 пропусна малко, но подготви за 1:0

Компактните и силно пресиращи северномакедонци, които започнаха с Елмас и Костадинов вместо Чурлинов и Николов след изненадващото 1:0 над Италия, не допуснаха много шансове. Самите гости обаче почти нямаха сцени в наказателното поле. Алиоски явно пропусна с волето си (20-и).

В средата на първото полувреме Португалия бавно започна да поставя съперника си на мястото му. Бруно Фернандес се появяваше отново и отново и се промъкваше през средата на терена. В резултат на това корнер на играча на Man United доведе до следващия шанс: Диого Жота стреля с глава (24).

Малко по-късно полузащитникът сам отбеляза гол: Тъй като Стефан Ристовски направи небрежен пас, а Бруно Фернандес и асистентът Кристиано Роналдо бяха будни, първият вкара неспасяемо за 1:0 (32). Оттук нататък иберийците ставаха все по-силни и по-силни, а Диого Жота пропусна да вкара 2:0 преди почивката (40.).

Контър и кръстоска на мечтите водят до решение

След това играта ставаше все по-разкъсана. Португалия не направи повече, отколкото трябваше, а Северна Македония се справи изключително слабо. Това, което иберийците най-накрая успяха да постигнат след малко повече от час, беше още по-красиво: при една контраатака Диого Жота подаде точно към Бруно Фернандес, който с воле вкара зрелищно попадение (65-ата минута).

В заключителните етапи на второто полувреме, което до голяма степен беше безрезултатно, Кристиано Роналдо имаше още два шанса, но и двата не успя да реализира (79-и, 81-и). Междувременно Северна Македония остана изключително безобидна и не успя да поднесе изненада, както срещу Италия.