vasárnap, május 5, 2024
HomeWorld Cup 2022Bruno Fernandes a különbség: Portugália kijut a világbajnokságra

Bruno Fernandes a különbség: Portugália kijut a világbajnokságra

Portugália részt vesz a katari téli világbajnokságon. Az ibériaiak egy kiváló Manchester United-játékosnak köszönhetően legyőzték az ártalmatlan észak-macedónokat a rájátszás döntőjében.

Portugália, amely a Törökország elleni 3-1-es vereség után szinte újratervezett hátsó négyessel kezdett (Pepe, Nuno Mendes és Joao Cancelo kezdett a dortmundi Guerreiro, José Fonte és Diogo Dalot helyett), azonnal átvette a játék irányítását. Ez azért volt így, mert az olaszok ijesztgetése Észak-Macedónia hagyta el a pályát a hazaiaknak. Az ibériaiak azonban nem tudtak mit kezdeni vele a két küzdelemben is erős vendégek ellen. Csak Cristiano Ronaldónak volt nagyobb esélye a hajrában (14.).

CR7 szűken hibázik, de beállít 1:0-ra

Az Olaszország elleni meglepő 1:0 után az olaszok ellen meglepő 1:0 után Elmas és Kosztadinov helyett Csurlinovval és Nikolovval kezdő észak-macedónok nem sok lehetőséget engedtek. Maguknak a vendégeknek azonban alig akadtak büntetőterületi jeleneteik. Alioski tisztán hibázott a röplabdával (20.).

Az első félidő közepén Portugália lassan elkezdte helyretenni ellenfelét. Bruno Fernandes újra és újra feltűnt, és végigpörgött a középpályán. Következésképpen a Man United játékosának szögletéből adódott a következő lehetőség: Diogo Jota fejelt kevéssel fölé (24.).

Nem sokkal később a középpályás maga is betalált: Mivel Stefan Ristovski hanyagul passzolt, Bruno Fernandes és az asszisztens Cristiano Ronaldo pedig résen volt, előbbi megállíthatatlanul betalált, és ezzel 1:0-ra alakította az állást (32.). Innentől kezdve egyre erősebbek lettek az ibériaiak, Diogo Jota még a szünet előtt kihagyta a 2:0-t (40.).

Conter és álmai keresztezése döntést hoz

Azután a játék egyre inkább szétesett. Portugália nem tett többet a kelleténél – Észak-Macedónia pedig rendkívül keveset. Ami végül bő egy óra elteltével sikerült az ibériaiaknak, az annál szebb volt: egy ellentámadásból Diogo Jota pontosan keresztbe adott Bruno Fernandesnek, aki látványos győztes gólt röplabdázott a kapuba (65. perc).

A második félidő záró szakaszában, amely nagyrészt elmaradt, Cristiano Ronaldónak még két lehetősége is volt, de mindkettő szűken maradt el (79., 81.). Észak-Macedónia eközben rendkívül veszélytelen maradt, és nem tudott olyan meglepetést okozni, mint Olaszország ellen.