петък, март 29, 2024
HomeBasketballБарселона твърде силна: Байерн заплашен от отпадане от Евролигата

Барселона твърде силна: Байерн заплашен от отпадане от Евролигата

ФК Байерн е заплашен от отпадане в четвъртфиналите на плейофите в Евролигата. Мюнхен загуби третия от пет възможни мача срещу Барселона в сряда вечерта с 66:75 (31:49) и изостава в серията от пет мача с 1:2.

С поражение в петък (20.45/Magentasport) в четвъртата среща отново в Мюнхен, FC Bayern ще бъде елиминиран. Успехът ще доведе до решаващ мач в Барселона.

Фаворитите за титлата в Евролигата от Испания показаха ясно подобрение на формата си от самото начало след изненадващото домакинско поражение от втория мач. Въпреки домакинското предимство Байерн не успя да се справи със звездния ансамбъл, за разлика от двете им гостувания в Барселона. Водени от бившия професионалист в НБА Никола Миротич, гостите вече водеха с 26:17 след десет минути. До почивката каталунците дори увеличиха преднината си до 18 точки.

Баварците бяха много по-внимателни през третата четвърт и успяха да поддържат играта повече от равностойна. След 30 минути отборът на треньора Андреа Тринчиери намали изоставането си до 10 точки (49:59), благодарение и на точния Владимир Лучич и силната защита. С бърза серия от 8:2 обаче Барселона реши мача в началото на четвъртата част и направи серията перфектна – 2:1.

Най-добрият реализатор за Байерн беше Лучич със 17 точки, а Дешан Томас, който беше отличен във втория мач с 25 точки, вкара само 4. За ФК Барселона изключителният Миротич отбеляза най-добрия резултат с 25 точки.

Байерн Мюнхен – ФК Барселона 66:75 (31:49)
Най-добрият реализатор на Байерн Мюнхен: Лучич (17), Рубит (14), Ярамаз (13)
FC Barcelona: Миротич (25), Смитс (12)
Разпределение в плейофите: 1:2