péntek, március 29, 2024
HomeBasketballTúl erős a Barcelona: a Bayernt az Euroliga-kiesés fenyegeti

Túl erős a Barcelona: a Bayernt az Euroliga-kiesés fenyegeti

Az FC Bayernt az Euroliga rájátszásának negyeddöntőjében a kiesés fenyegeti. A müncheniek szerda este az öt lehetséges mérkőzésből a harmadikat is elveszítették az FC Barcelona ellen 66:75-re (31:49), és 1:2-re alulmaradtak a best-of-five sorozatban.

Egy vereséggel pénteken (20.45/Magentasport) a negyedik találkozón ismét Münchenben, az FC Bayern kiesne. Egy sikerrel döntő mérkőzésre kerülne sor Barcelonában.

A spanyol Euroliga-címvédő a második mérkőzésen elszenvedett meglepő hazai vereség után már az elejétől kezdve egyértelműen javuló formát mutatott. A Bayern a hazai pálya előnye ellenére sem tudta tartani a lépést a sztáregyüttes ellen, ellentétben a két barcelonai fellépésükkel. A korábbi NBA-játékos Nikola Mirotic vezetésével a vendégek tíz perc után már 26:17-re vezettek. A nagyszünetre a katalánok 18 pontra növelték előnyüket.

A harmadik negyedben a bajorok sokkal jobban figyeltek, és több mint kiegyenlítetté tudták tenni a mérkőzést. 30 perc elteltével Andrea Trinchieri edző csapata tíz pontra csökkentette a hátrányát (49:59), köszönhetően a pontos Vladimir Lucicnak és az erős védekezésnek is. A Barcelona azonban egy gyors 8:2-es futással a negyedik negyed elején eldöntötte a mérkőzést, és tökéletessé tette a 2-1-es sorozatot.

A Bayern legjobb pontszerzője Lucic volt 17 ponttal, míg a második meccsen 25 ponttal remeklő Deshaun Thomas mindössze négyet szerzett. Az FC Barcelonánál a kiváló Mirotic volt a legjobb 25 ponttal.

Bayern München – FC Barcelona 66:75 (31:49)
Bayern München legjobb góllövői: Lucic (17), Rubit (14), Jaramaz (13)
FC Barcelona: Mirotic (25), Smits (12)
Play-off állás: 1:2