vasárnap, április 28, 2024
HomeFootballUtolsó perces álomgól határozza meg a pályát: Paderborn a gyorsulási sávban a...

Utolsó perces álomgól határozza meg a pályát: Paderborn a gyorsulási sávban a VBL-ben

A Virtuális Bundesliga észak-nyugati csoportjában találkozott a listavezető és a legközelebbi rivális. Nem csak a felállás szolgáltatta az izgalmakat és a drámát, a digitális pályán is bőven akadt látnivaló

A 14. játéknap következett: Első a harmadik ellen – a St. Pauli az SC Paderborn ellen. A kelet-vesztfáliaiak számára a revans lehetősége, hiszen a Kiez év végén elrabolta a Paderborntól a tabella élét.

De nem csak papíron volt csúcsmeccs – a digitális pályán is bőven volt mit nyújtani. A meccset a Pauli duója, Kamal Kamboj és Koray Kücükgünar kezdte jobban. Bár a Paderbornnak volt több játékrésze, a gólokat a St. Pauli szerezte. Az eredményes hancsaiak az első félidőben sokáig 2-0-ra vezettek, mielőtt Jonas „Jonny” Wirth és Jamie „Chaser” Bartel nem sokkal a szünet előtt csökkenteni tudták a különbséget. Egy halvány reménysugár? Úgy tűnt, hogy ezután már nem, hiszen a St. Pauli csak pillanatokkal a folytatás után visszaállította a különbséget.

Kérdéses büntetőrúgásból indult a visszatérés

A St. Pauli ismét sokáig tartotta magát, és minden jel arra mutatott, hogy a listavezető sikerrel kezd. A 24. FC játékvezetőjének egy megkérdőjelezhető döntése azonban ezt ismét megkérdőjelezte. A büntetőterületen belül egy Paderborn-játékost vágtak le a labdáról – ami tulajdonképpen jogos volt, de a játékvezető másképp látta a dolgot, és a pontra mutatott. Egy lehetőség, amit a tabella harmadik helyén álló csapat nem hagyott ki.

A paderborniak újra reményt meríthettek, amikor a jobb alsóból magabiztosan lőttek a kapuba. A Kiez stratégiája egyértelmű volt a kezdés után. A labdát minél tovább megtartani a teljes hosszon és elkerülni a labdabirtoklás elvesztését. Ez azonban nem sikerült nekik, így úgy jött, ahogy kellett. Alig néhány másodperccel a hosszabbítás után Florent Muslija a büntetővonalról szerzett álomgólt. Trivela lövése a szögletzászlón kívülről érkezett és esélyt sem adott az ellenfél kapusának – 3:3. A St. Pauli játékosai a földre süllyedtek az FC 24-ben. Miután így elhárította a téves indítást, Wirth ezután előnyhöz juttatta színeit. A Kücükgünar ellen 2:1-re nyert. Kamboj és Bartel döntetlenje végül tökéletessé tette a Paderborn számára a visszavágót.

Ennek köszönhetően a másodosztályú csapat ismét a tabella élén áll a VBL klubbajnokságban. Azért is, mert a második helyezett – SV Werder Bremen – pontokat vesztett. A zöld-fehérek a Fortuna Düsseldorf ellen döntetlent értek el. Ez egy rendkívül izgalmas helyzettel egyenlő a tabellán. A St. Pauli és a Bremen is 33 ponttal áll – a kelet-vesztfáliaiaknak egy ponttal több van. A nyomukban az FC Schalke 04, amely 24 ponttal a negyedik helyen áll, miután sikeresen kezdte a 2024-es évet. A VBLCC összes eredménye és tabellája megtalálható a