понеделник, май 6, 2024
HomeEsportsМечтаният гол в последната минута определя посоката: Падерборн в бързата лента във...

Мечтаният гол в последната минута определя посоката: Падерборн в бързата лента във VBL

В северозападната част на Виртуалната Бундеслига се срещнаха лидерите и най-близките им съперници. Не само съзвездието се погрижи за вълнението и драмата, но и на цифровия терен имаше какво да се предложи

Наближаваше 14-ият ден на мача: Паули срещу SC Paderborn. Шанс за реванш за източните вестфалци, тъй като в края на годината Киеза беше отнела лидерството в таблицата от Падерборн.

Но това не беше само топ мач на хартия – имаше какво да се предложи и на цифровия терен. Дуетът на Паули Камал Камбоджа и Корай Кючугюнар започна по-добре мача. Въпреки че Падерборн имаше повече положения за игра, головете бяха дело на Санкт Паули. През първото полувреме ефективната ханзейска страна дълго време водеше с 2:0, преди Йонас „Джони“ Вирт и Джейми „Чейзър“ Бартел да успеят да намалят разликата малко преди почивката. Лъч надежда? След това не изглеждаше така, тъй като Санкт Паули възстанови разликата само няколко минути след подновяването на играта.

Съмнителен наказателен удар даде началото на обрата

Ст. Паули отново се задържа дълго време и всичко сочеше към успешен старт за лидерите. Едно съмнително решение на съдията в 24-ата минута на ФК обаче трябваше отново да постави това под въпрос. В наказателното поле играч на Падерборн беше пресечен от топката – което всъщност беше справедливо, но съдията видя нещата по друг начин и посочи бялата точка. Шанс, който третият в таблицата отбор не пропусна.

Отборът на Падерборн успя да възвърне надеждата си, когато уверено вкара в долния десен ъгъл. Стратегията на Киеза беше ясна още след началото на мача. Да задържат топката възможно най-дълго на цялото разстояние и да избягват загубата на притежание. Те обаче не успяха да направят точно това и така се стигна до попадение, каквото трябваше да се получи. Само няколко секунди след началото на продължението Флоран Муслия вкара мечтан гол от линията на наказателното поле. Изстрелът на Тривела извън наказателното поле не даде никакъв шанс на противниковия вратар – 3:3. Играчите на Санкт Паули потънаха в земята във ФК 24. След като по този начин предотврати фалстарта, Вирт даде предимство на своите цветове. Той постигна победа с 2:1 срещу Кючукгюнар. Равенството между Камбой и Бартел окончателно направи реванша за Падерборн перфектен.

В резултат на това втородивизионният отбор се върна на върха на таблицата в клубното първенство на VBL. Също така и защото вторият в класирането – SV Werder Bremen – изпусна точки. Зелено-белите бяха задържани с равенство срещу Фортуна Дюселдорф. Това е равносилно на изключително вълнуваща ситуация в таблицата. И Санкт Паули, и Бремен са с по 33 точки – източновестфалците имат една точка повече. Горещо по петите им е ФК Шалке 04, който е на четвърто място с 24 точки след успешен старт на 2024 г. Всички резултати и таблици от VBLCC можете да намерите в нашия преглед на мачовете