szerda, május 1, 2024
HomeFootballThuram, Bulka, Dante: a Nice hibái miatt a PSG bejutott a kupa...

Thuram, Bulka, Dante: a Nice hibái miatt a PSG bejutott a kupa elődöntőjébe

A Paris Saint-Germain életben tartotta a triplázásról szőtt álmát: a vendégek azonban három egyéni hibával is segítették a dolgukat a Nice elleni 3-1-es hazai győzelem alkalmával a Coupe de France negyeddöntőjében.

A Reims elleni 1:1-es döntetlen után a PSG-nek szüksége volt a reakcióra. Szükségük volt rá, hogy életben tartsák a triplázásról szőtt álmukat. A Coupe de France negyeddöntőjében Luis Enrique a kezdetektől fogva Dembelére épített Goncalo Ramos és Mbappé mögött. A támadó trió pedig már a mérkőzés elején a középpontba került: öt perc elteltével Dembelé öregbítette a korábbi Gladbach-játékost, Dantét, de Goncalo Ramos szűken a jobb alsó mellé fejelt.

Még az első negyedóra vége előtt 1-0-ra vezettek a kedvencek, miután Thuram szörnyű hibát vétett a saját büntetőterületen belül. A Fabiannal való egy-kettőzés után Mbappé végül a vonal fölé pöckölte a labdát (14.). Tíz perccel később már 2-0 kellett volna, de Goncalo Ramos lőtt fölé Zaire-Emery szép asszisztja után

Nizza kapusa teljesen elveszti a fejét

A 33. percben még mindig 2:0 volt, mert ezúttal Bulka kapott áramszünetet: A Nice kapusa nem vette át a labdát a büntetőterületen belül, majd elvesztette a fonalat – Dembelé tette le Fábiánnak.

A legelső Coupe de France-gólja azonban nem adta meg a hazaiaknak a vágyott önbizalmat. Ehelyett Laborde kihasználta, hogy az ex-müncheni Hernandez csapattársa, Vitinha mellett lőtt el, és 2-1-re alakította az állást (37′). A hazaiak a szünetig bizonytalannak tűntek – és a térfélcsere után sem tudtak változtatni a képen

Lotomba óriási kettős lehetőséget hagy ki

Az 55. percben a jobbhátvéd Lotomba egyedül találta magát Donnarumma előtt, de előbb egy remek reflexmozdulattal nem tudta legyőzni az olasz kapust, majd az ezt követő lövést a bal kapufa mellé helyezte. A PSG aztán a semmiből szerzett gólt – mert az ellenfél ismét kisegített: egy rövid sarok után a 40 éves Dante szerencsétlenül hosszabbított a második kapufára, ahol Lucas Beraldo közelről bólinthatott a kapuba (60′).

A PSG az utolsó félórában csak a minimumot tette bele, a Nice-nek viszont nem voltak sziporkázó ötletei. A párizsiak ezzel továbbjutottak a Francia Kupa elődöntőjébe, ahol április elején a Stade Rennes vár rájuk. A másik elődöntőben az Olympique Lyon és a másodosztályú Valenciennes csap össze

A PSG számára azonban először vasárnap (20.45) a Montpellier idegenben lép pályára, míg a Nice egy nappal korábban (21.00) a Lenshez utazik.