vasárnap, április 28, 2024
HomePremier LeagueA szezon első győzelme a Kékeknek: a Chelsea túl nagy falat a...

A szezon első győzelme a Kékeknek: a Chelsea túl nagy falat a Luton Townnak

A Chelsea FC sikeresen megvált a West Ham United elleni 3-1-es vereségtől. A Kékek nem hagytak ki semmit a feljutott Luton Town elleni 3-0-s győzelem során

Mauricio Pochettino, a Chelsea edzője mindössze egy változtatást eszközölt a kezdő tizenegyében a West Ham United elleni 3-1-es vereséget követően. Az új nyári szerzemény Caidedo a gólszerző Chukwuemekát váltotta.

A Luton Townnak ez volt mindössze a második mérkőzése a szezonban, miután a Brighton elleni 4-1-es vereséget követően kéthetes szünet után a csapat újra pályára lépett. Az előző heti hazai mérkőzést a Kenilworth Roadon zajló átépítési munkálatok miatt kellett törölni. Rob Edwards edző két változtatást hajtott végre: Burke kezdett a középső védelemben Andersen helyett, Barkley pedig szintén a debütáló Mpanzu helyére állt be.

A kezdetektől fogva úgy alakult a mérkőzés, ahogy azt előzetesen várni lehetett. A Chelsea birtokolta a legtöbbet a labdát, a Luton helyzeteket alakított ki elöl, de többnyire visszahúzódott a saját térfelére. Alig öt perc elteltével Sterlingnek volt az első lehetősége a mérkőzésen, de nem tudta legyőzni a védőt. Nem sokkal később az angol válogatottnak volt egy újabb lehetősége, de erőteljes lövése túlságosan pontatlan volt, és a Luton kapusának, Kaminski(7.) karjaiban landolt.

Sterling a vezetésnél

Még két perccel később a Luton is először mutatkozott az ellenfél kapuja előtt. Az ex-Bremer Chong Caicedo labdavesztéséből hasznot húzott, de nagyot tévesztett (9.). A Chelsea újra és újra gyors passzokkal kombinált a középpályán keresztül, például a 15. percben, amikor Enzo Fernandez távoli lövése a keresztlécet súrolta. A házigazdáknak azonban nem kellett sokáig várniuk a nyitó gólra. Gusto passzát követően Sterling cselezgetett át a büntetőterületen, majd egy jól helyezett lapos lövéssel szerzett vezetést (17.).

Alig több mint 20 perc elteltével a kékek birtokolták a labda több mint 80 százalékát, de ezután kicsit lazábbra vették a figurát. Ehelyett a Luton jelent meg az ellenfél harmadában, de a felfutó Morris egy kialakuló lehetőséget csírájában elfojtott egy gyenge első érintéssel (27.). A Chelsea-nek ezt követően nem volt kapura lövése, de így is megőrizte a játék irányítását az első félidő hátralévő perceiben. Kaborés próbálkozása végül egy gólon belül maradt (42.), így 1-0-s vezetéssel vonulhattak szünetre a csapatok.

Chelsea kihagyta a 2:0-t – Sanchez mentett

A szünet után ismét a Chelsea mutatott nagyobb elszántságot, és ismét volt néhány büntetőterületi jelenetük, de mind Chilwell rossz döntéssel (50.), mind Jackson (51., 54.), mind a középpályás Enzo Fernandez a kapufa mellé lőtt góllal (56.) kihagyta a 2-0-t. A másik oldalon majdnem egyenlített a feljutó, de Sanchez erős reflexet mutatott be, miután Gusto hárította Giles lövését (61.).

Sterling és Jackson jutalmazza a kékeket

A 68. percben a Kékek 2-0-ra alakították az állást. Az 1-0-s vezetéshez hasonlóan ismét a Gusto-Sterling kettős volt eredményes, ezúttal a francia találta meg a 28 éves – aki egy közvetlen szabadrúgással esélyt sem adott Kaminiskinek – alacsony keresztlabdával középre. Hét perccel később már 3-0 volt, miután Sterling a harmadik gólhoz való hozzájárulásával kiszolgálta a középre befutó Jacksont, aki az egész mérkőzésen végig elkötelezett volt (75.). A Chelsea ezt követően visszafogta magát, de még mindig volt egy ígéretes lehetősége Gallagher révén (84.), ahogy a másik oldalon a Luton is a csereként beállt Brown révén (85.). Ezután már nem történt semmi.

A Kékek sikeresen törlesztettek a múlt heti vereségért, és első győzelmüket ünnepelhették az idei szezonban, míg a Luton Town második meccsét is elveszítette az angol élvonalban.

A hét folyamán mindkét csapatnak a Ligakupában kell pályára lépnie. A Luton Town kedden (20.45) a Gillingham FC-t, míg a Chelsea szerdán (20.45) az AFC Wimbledont fogadja.