csütörtök, május 2, 2024
HomeSerie APedro későn, Fabian még később is betalált: a Napoli az utolsó másodpercben...

Pedro későn, Fabian még később is betalált: a Napoli az utolsó másodpercben vezet a Lazio otthonában

A Serie A tabellájának élére ugrott a Napoli a Lazio Roma 2-1-es győzelmének köszönhetően. Fabian utolsó másodperces gólja döntött a Napoli javára a késői egyenlítés után.

A Maurizio Sarri, a Lazio edzője egy változtatást eszközölt a kezdő tizenegyében a Porto elleni 2-2-es Európa Liga-kiesést követően: Zaccagni kezdett Pedro helyett, aki kezdetben a kispadon ült.

A Nápoly edzője, Luciano Spalletti két változtatást eszközölt a kezdőcsapatában az FC Barcelona elleni, Európa Liga-kieséssel is felérő 4-2-es vereséghez képest: Elmas és Meret kiesett, Politano és az állandó kapus Ospina pedig kezdett.

Lazio többször is lemaradt a vezetésről

A nyitószakasz az Olimpicóban egyértelműen a rómaiaknak kedvezett: újra és újra magasan futtatták a vendégeket, és hibákat provokáltak a felépített játékban. Ez a Napoli számára olyan probléma volt, amely már a Barcelona elleni mérkőzésen is veszélyes jelenetekhez vezetett. A Laziali is tudta, hogyan kell kihasználni ezeket a labdaszerzéseket, és már az első percekben két nagy lehetőségük is volt Luis Alberto (6.) és Immobile (9.) révén, mindkettő kimaradt. Nem sokkal később Felipe Anderson hagyta ki a következő lehetőséget (13.), mielőtt Immobile második lövése Ospina mögött a Napoli kapujának tetején landolt (21.).

A vendégek eleinte nehezen tudták hasonló feladatok elé állítani Ospina ellenfelét, Strakosát. A túlságosan pontatlanul befejező Osimhen korai próbálkozása után (5.) a Napoli addigi legjobb lehetősége Zielinksi távoli lövéséből adódott, amit Sztrakósa biztonságosan tudott hárítani (24.). Az első félidőben nem volt több a harmadik helyezett csapattól. Ehelyett a Napoli legjobb lehetősége a félidő előtt adódott, amikor Milinkovic-Savic egy újabb lövést hagyott ki éles szögből (41.).

Insigne a semmiből lő gólt, ráadásul lesről

A második félidőben az első jó lehetőségek a rómaiaké voltak. Az 52. percben Felipe Anderson próbálkozott távoli lövéssel, majd három perccel később Immobile újabb lövést adott le, amit Ospina hárítani tudott. Alig több mint egy óra elteltével azonban a házigazdák hibája a felépítésben a feje tetejére állította a mérkőzés eddigi menetét. Politano egy hajszálpontos passzt fogott el, és játszotta be Elmast, aki azonnal Insigne elé passzolt, és előkészítette Insigne első gólját (62.). De ez még nem volt minden: alig hét perccel később a kis dribbler ismét a hálóba juttatta a labdát – de ezúttal leshelyzetből.

Fabian kontrázik Pedro álomgóljával

A mérkőzés utolsó szakaszában a két csapat nyílt szóváltásba keveredett, miközben a döntést vagy az egyenlítést szorgalmazták. Politano előbb a lábán volt a 2:0, és nem tudta legyőzni Sztrakosát (80.), majd Ospina alig két perccel később a másik oldalon Pedro erős próbálkozását halászta ki a gólvonalról.

Egy privát párharc, amely nem sokkal később a spanyoloké lett, aki a 88. percben egy fantasztikus röplabdával megszerezte a kései egyenlítő gólt. Ez a vélt végeredmény azonban nem tartott sokáig: kevesebb mint tíz másodperccel a hosszabbítás vége előtt a másik oldalon a spanyol Fabian Ruiz állította be a végeredményt, és lőtte idegenbeli győzelemre és a tabella élére a Napolit (90.+4).
A

Lazio legközelebb szombaton (20.45) a Cagliari Calcio otthonában szerezhet pontot. A Napolira másnap ugyanebben az időpontban a következő csúcsmeccs vár: a tabella második helyén álló AC Milan látogat a jelenlegi listavezetőhöz a Vezúv lábánál.