четвъртък, май 2, 2024
HomeSerie AПедро вкара късно, Фабиан - още по-късно: Наполи начело на Лацио в...

Педро вкара късно, Фабиан – още по-късно: Наполи начело на Лацио в последната секунда

Наполи се изкачи на върха в класирането на Серия А благодарение на победата с 2:1 в Лацио Рома. Гол на Фабиан в последната секунда реши мача в полза на Наполи след късно изравняване.

Треньорът на Лацио Маурицио Сари направи една промяна в стартовата си единайсеторка след загубата от Порто в Лига Европа с 2:2: Закани започна вместо Педро, който първоначално беше на пейката.

Треньорът на Наполи Лучано Спалети направи две промени в стартовия си състав в сравнение с поражението от Барселона с 4:2, което беше равносилно и на отпадане от Лига Европа, като Елмас и Мерет бяха аут, а Политано и постоянният страж Оспина започнаха.

Лацио на няколко пъти пропуска да поведе

Откриващата фаза на „Олимпико“ явно бе в полза на римляните: отново и отново те пресираха гостите и провокираха грешки в изграждането на играта. Това е проблем за Наполи, който вече доведе до опасни сцени в мача с Барселона. Лациалите също знаеха как да се възползват от тези спечелени топки и имаха два чудесни шанса в първите минути на мача чрез Луис Алберто (6.) и Имобиле (9.), като и двамата пропуснаха. Малко след това Фелипе Андерсон пропусна следващата възможност (13-та), а вторият удар на Имобиле попадна на покрива на вратата на Наполи зад Оспина (21-ва).

Първоначално гостите се затрудняваха да поставят подобни задачи на противниковия номер на Оспина – Стракоша. След ранния опит на Осимхен, който завърши твърде нескопосано (5.), най-добрият шанс на Наполи до този момент дойде от далечен удар на Зелинкси, който Стракоша успя да парира безопасно (24.). През първото полувреме отборът от третото място не показа нищо повече. Вместо това най-добрият шанс за Наполи дойде малко преди края на полувремето, когато Милинкович-Савич пропусна още един удар от остър ъгъл (41).

Insigne вкара гол от нищото и от засада

През второто полувреме първите добри възможности бяха за римляните. В 52-ата минута Фелипе Андерсон се опита да стреля от разстояние, а три минути по-късно Имобиле отправи нов удар, който Оспина успя да спаси. След малко повече от час игра обаче грешка на домакините при изграждането на терена преобърна досегашния ход на играта. Политано пресече косопад и подаде на Елмас, който веднага подаде на Инсиние и подготви откриващия гол на Инсиние (62-ра минута). Но това не беше всичко: само седем минути по-късно малкият дрибльор отново вкара топката в мрежата, но този път от положение на аут.

Fabian контрира мечтания гол на Педро

В заключителните етапи на мача двата отбора се разменяха открито, като настояваха за решение или изравняване. Политано първо имаше 2:0 на крака и не успя да преодолее Стракоша (80.), а само две минути по-късно Оспина изби силен опит на Педро от голлинията от другата страна.

Личен двубой, който малко след това щеше да отиде при испанеца, който в 88-ата минута вкара късния изравнителен гол с фантастично воле. Този предполагаем краен резултат обаче нямаше да продължи дълго: когато оставаха по-малко от десет секунди до края на мача, испанецът от другата страна Фабиан Руис оформи крайния резултат и изстреля Наполи към победа като гост и на върха на таблицата (90.+4).

Лацио има следващия шанс да се разпише в Каляри Калчо в събота (20.45 ч.). Следващият мач от най-високо ниво очаква Наполи по същото време на следващия ден: вторият в таблицата Милан гостува на настоящия лидер в лигата в подножието на Везувий.