péntek, május 17, 2024
HomeLa LigaAubameyang megint betalált - de a joker Dembelé nagyot alakít

Aubameyang megint betalált – de a joker Dembelé nagyot alakít

Zsinórban harmadik győzelem, zsinórban harmadszor négy gól: az FC Barcelona lenyűgöző eufóriahullámon szörfözik, amit vasárnap különösen a joker Dembelé tudott meglovagolni.

Végül két korábbi dortmundi játékos volt az, aki a különbséget jelentette a Barcelona számára – és felelős a Camp Nou körül növekvő eufóriáért. A Barça formagörbéje meredeken felfelé ívelő tendenciát mutat, ami szintén szorosan Aubameyang nevéhez fűződik. A gaboni a legutóbbi három egymást követő bajnoki győzelem során háromszor volt eredményes – háromszor a 4-1-es valenciai, egyszer a 4-2-es nápolyi és egyszer a vasárnap esti, Bilbao elleni 4-0-s győzelem alkalmával, bár ezúttal társa, Dembelé lopta el a show-t.

A Barça sokáig küzdött a mélyen és jól szervezett baszkok ellen, Gavi 18 perc után kihagyta az egyetlen nagy lehetőséget. Így egy standardot kellett használni: Piqué egy balról érkező szögletet a keresztlécre fejelt, a kipattanót pedig Aubameyang értékesítette (37.). A konzervnyitó, amely mindenekelőtt lehetővé tette, hogy a terek nagyobbak legyenek.

A szünet után azonban továbbra is akadozott a Barcelona motorja, ezért Xavi a 67. perc után kettős cserét hajtott végre – és aranyérmesnek bizonyult. A csereként beállt Frenkie de Jong gyorsított, és a szintén csereként beállt Dembeléhoz passzolta a labdát. Dembelé azonnal egy az egyben indult, és éles szögből a felső sarokba lőtte a labdát – a lövés a kapufáról pattant a kapuba (73.). A Camp Nou ünnepelte Dembelét, a kollégái mind eljöttek gratulálni neki, és Xavi is üdvözölte a franciát.

Xavi jokerei csak ütnek és ütnek és ütnek

Dembelé két asszisztja a harmadik, illetve a negyedik gól előtt mutatta meg, hogy ismét nagyon benne van a futballban: Dembelé a 90. percben egy oldalirányú mozdulattal a jobb oldalon találta meg, egy sikeres egy az egy elleni játék után vajpuhán keresztbe adott Luuk de Jongnak (persze Joker), akinek csak bólintania kellett. Három perccel később Dembelé mindenkit meglepett azzal, hogy nem kereste a táncot a jobb oldalon, hanem egyenesen keresztbe ment. A labda Depayhez (természetesen a Jokerhez) került az ötméteres körzetben, ő pedig a vonalon túlra tolta a labdát.

A 4-0 zsinórban a harmadik győzelmet jelentette, zsinórban a harmadik olyan mérkőzést, amelyen négy gól született. Nem csoda, hogy a Camp Nou álló ovációval ünnepelte a csapatot. A katalánok 45 pontjukkal jelenleg a negyedik helyen állnak, de egy mérkőzéssel a hátuk mögött még megelőzhetik a Real Betist (46). Jövő vasárnap az FC Elche otthonában próbára teszik a Barca szárnyaló formáját.