vasárnap, április 28, 2024
HomeLa LigaNem sikerült a Ter-Stegen visszatérés: a 16 éves megakadályozta a Granada elleni...

Nem sikerült a Ter-Stegen visszatérés: a 16 éves megakadályozta a Granada elleni blamát

Egy hajszálon múlott, hogy az FC Barcelona nem került kínos helyzetbe a La Liga 13. hazai mérkőzésén: A katalánok 3-3-as döntetlent értek el az utolsó előtti helyen álló Granada ellen. Marc-André ter Stegen egészen másképp képzelte el a három hónapos szünet utáni visszatérését

A hét közben adott nagyinterjúban Lewandowski nem volt hajlandó még elásni a bajnoki álmát. Mivel azonban a 24. játéknap után már tíz pont a hátránya az ősrivális Real Madrid mögött, ez a cél már nem tűnik túl reálisnak. Különösen annak fényében, hogy a Barcelona csalódást keltő 3-3-as döntetlent ért el az újonnan feljutott Granada ellen.

Az első jó hír még a kezdés előtt érkezett: Három hónappal a hátműtétje után ter Stegen újra a Barcelona kapujában állt, sőt Sergi Roberto távollétében a csapatkapitányi karszalagot is viselte.

A német válogatott kapus pedig kilenc perc után majdnem meglátta Gündogan első nagy lehetőségét, Lewandowski finom csipkelődését. A 14. perc után aztán már a vezetést ünnepelhette: Joao Cancelo pontosan passzolt Lamine Yamalhoz, amit a 16 éves játékos kihasznált, és megszerezte második La Liga-gólját – 1:0.

ManUnited kölcsönjátékos Pellistri hibázik – majd gólt szerez

Ez azonban nem adott igazi biztonságot a katalánoknak, és ezt követően több pontatlanságot is elkövettek – többek között ter Stegentől. A 41. percben már a levegőben lógott a 2:0, de egy álomkombináció után Hongla a hajrában mentett Lewandowski ellen. A Granada az ellentámadásból egyenlített: A Man United kölcsönjátékosa, Pellistri játszotta be a Barcelonában nevelkedett Ricardot, akinek erőteljes lövése a keresztléc alatt becsapta ter Stegent (43′).

A hazaiak a félidő hajrájára a sípszó jól hallható volt. A szünet utáni első közelítés Lewandowskitól érkezett, de ballábas lövése elárulta, hogy a lengyelnek gondjai vannak a gyengébbik lábával (53′). Nem sokkal később Pellistrit hárította ter Stegen (57.), hogy aztán három perccel később már a DFB kapusát is megelőzze: Cubarsi hibája után Uzuni adott keresztbe, Pellistri pedig a kapuba vágta a labdát, így 2:1 lett a Granada javára (60′).

A Barcelona dühös válasza sem váratott magára, Gündogan finom passzal játszott csapattársához, Lewandowskihoz – és a lengyel ezúttal jéghideg pontossággal fejelt a kapuba (63′). Ennek a vad fázisnak azonban még nem volt vége, hiszen a 66. percben a Granada ismét megszerezte a vezetést: Maouassa érzékenyen passzolt Ignasi Miquel fejére, aki harmadszor is megverte ter Stegent ezen az estén

Xavi támadást vált – Lamine Yamal újra és újra

A hazaiaknak most többet kellett befektetniük, Xavi edző pedig támadásban is változtatott. Egy perccel azután, hogy a Joker Fermin feltételezett 3:3-as gólját jogosan érvénytelenítették Inigo Martinez (79′) leshelyzet miatt, megszületett az egyenlítő találat – Lamine Yamalnak köszönhetően. A ballábas játékos a 21 éves José Callejon lábáról lopta le a labdát, és a büntetőterület előtt félpályáról a hosszú sarokba dübörögte a labdát (80′).

A Granada egy ellentámadásból majdnem 4:3-ra alakította az állást, de ter Stegen ezúttal bravúrral védett Uzuni elől (82′). Lamine Yamal kezdeményezte a meccs két utolsó veszélyes megmozdulását, de előbb a keresztlabdája csak a bal kapufa mellett szállt el (90′), majd Joker Guiu jobb oldali keresztlabdáját fejelte fölé (90.+1).

A jövő szombatig (18.30), amikor a Celta Vigóhoz utazik a Barcelona – majd február 21-én az SSC Napoli otthonában lép pályára a 16 közé jutásért vívott párharc első mérkőzésén. A Granada hét pontra van a kieső zónától, de a katalániai teljesítményére szeretne építeni.