szombat, május 4, 2024
HomePremier LeagueNégy gól 18 perc alatt: Aston Villa lerombolja a Sheffieldet

Négy gól 18 perc alatt: Aston Villa lerombolja a Sheffieldet

Aston Villa véget vetett hárommeccses nyeretlenségi sorozatának a Sheffield United otthonában – és hogyan! Alig fél óra után eldőlt a meccs az alsóházi klub Sheffield Unitednél

A Sheffield United edzője, Chris Wilder a Crystal Palace-tól elszenvedett 3-2-es vereség után rotálta a kezdőcsapatát, öt változtatást eszközölt a kezdő XI-ben. Unai Emery ezzel szemben két változtatást eszközölt a Newcastle elleni 3-1-es vereség után: Cash és az ex-Leverkusen játékos Diaby a kispadra kényszerült, míg Diego Carlos és a szintén ex-Bayer játékos Bailey kezdett.

A mérkőzés első esélye a Premier League utolsó helyén álló klubnak adódott, amely hat mérkőzés óta nyeretlen volt, és ebben a szezonban mindössze kétszer kapott gólt. Brereton Diaz alig tíz perc elteltével közelről nem tudta legyőzni Martinezt. Ez ébresztő volt a Villans számára, amely a továbbiakban 18 perc alatt négy góllal szétzilálta a Sheffieldet és korán eldöntötte a mérkőzést.

Furcsa 18 perc a Villans számára négy góllal

McGinn kezdte a gólgyártást, amikor rácsapott Watkins labdájára, amit Ahmedhodzic éppen csak le tudott kaparintani a vonalról, így 1-0 (12′). Watkins fejezte be Douglas Luiz erős külső lábpasszát (16′), mielőtt Bailey a bal sarokba helyezte a labdát (20′). A dühöngő percek utolsó gólját Tielemans szerezte, aki egy szöglet után teljesen üresen állt, és a keresztléc alá vágta a labdát (30.). Ezt követően a vendégek egyértelműen levették a lábukat a gázról, és a szünetig maradt a négy gól.

Háromszoros esély az egyenlítésre – a VAR érvényteleníti a gólt

A második félidőben azonban ismét villámrajtot vett az Aston Villa, Alex Moreno röplabdával juttatta a hálóba a labdát, így 5-0-ra alakult az állás. Ezt követően teljesen elszállt a levegő a játékból. Unai Emery edző csapata már nem igazán akart, a Sheffield Wednesday nem tudott. A 77. percben Robinsonnak két lehetősége is volt a vigaszgólszerzésre, de előbb Kamara mentett a hajrában, majd Martinez volt kéznél egy reflexmozdulattal. Közben Ahmedhodzicot a Villa kapusa utasította vissza. A hosszabbításban aztán már a hálóban volt a labda, de Vinicius Souza gólját a VAR les miatt érvénytelenítette

Aston Villa szerdán tér vissza az FA-kupa küzdelmeibe, amikor a Chelsea-t fogadja (21 óra). A Sheffield Wednesday következő mérkőzése jövő szombaton a Luton otthonában lesz (16 óra).