понеделник, май 6, 2024
HomePremier LeagueЧетири гола в рамките на 18 минути: Астън Вила разруши долния клуб...

Четири гола в рамките на 18 минути: Астън Вила разруши долния клуб Шефилд

Астън Вила сложи край на серията си от три мача без победа в Шефилд Юнайтед – и как! Мачът беше решен само след половин час в клуба от дъното Шефилд Юнайтед

Треньорът на Шефилд Юнайтед Крис Уайлдър направи ротации в стартовата си единайсеторка след поражението с 3:2 от Кристъл Палас, като направи пет промени в стартовата единайсеторка. Унай Емери, от друга страна, направи две промени след поражението с 3:1 от Нюкасъл: Кеш и бившият играч на Леверкузен Диаби трябваше да отидат на пейката, докато Диего Карлос и Бейли, също бивш играч на Байер, започнаха.

Първият шанс в мача се падна на клуба от дъното на Висшата лига, който нямаше победа от шест мача и беше отбелязал само два пъти през този сезон. След малко по-малко от десет минути Бреретон Диас не успя да преодолее Мартинес от близко разстояние. Събуждане за „виланите“, които продължиха да съсипват „Шефилд“ и да решават мача рано с четири гола в рамките на 18 минути.

Бясни 18 минути за виланите с четири гола

McGinn започна резултата, когато засече центриране на Уоткинс, което Ахмедходжич едва успя да изчисти от голлинията, за да направи резултата 1:0 (12′). Уоткинс завърши силен външен фалцов пас на Дъглас Луис (16′), след което Бейли пласира топката в левия ъгъл (20′). Последният гол в тези яростни минути бе дело на Тилеманс, който бе напълно непокрит след корнер и размаза топката под напречната греда (30). След това гостите явно свалиха крака си от газта и до почивката четирите гола останаха непроменени.

Тройна възможност за изравнителен гол – VAR отменя гола

През второто полувреме обаче Астън Вила отново започна светкавично, като Алекс Морено от воле вкара топката в мрежата, за да направи 5:0. След това въздухът напълно изчезна от играта. Отборът на треньора Унай Емери вече наистина не искаше, а Шефилд Сряда не можеше. В 77-ата минута Робинсън имаше два шанса да вкара утешителен гол, но първо Камара спаси на линията, а след това Мартинес беше на крачка с рефлекторно спасяване. Междувременно Ахмедходжич беше отказан от стража на Вила. След това топката се озова в мрежата в продължението на мача, но голът на Винисиус Соуза беше отменен от VAR заради засада

Астън Вила се завръща в турнира за Купата на Англия в сряда, когато приема Челси (21:00 ч.). Следващият мач на Шефилд Сряда е в Лутън следващата събота (16:00 ч.).