péntek, április 19, 2024
HomeMotorsportsMoto2 verseny Aragon 2022: Pedro Acosta második győzelme a szezonban

Moto2 verseny Aragon 2022: Pedro Acosta második győzelme a szezonban

Az újonc Pedro Acosta megszerezte következő győzelmét az intermediate osztályban – Aron Canet és Augusto Fernandez mellett három spanyol áll a dobogón

Finally” – éljenzett Acosta. „A sérülés után most újra itt vagyok. Ausztriában tulajdonképpen nem is ment olyan rosszul. Misano egy kicsit nehezebb volt számomra. De itt már az elejétől fogva jó érzésem volt, és úgy gondoltam, hogy ez működhet.”

Augusto Fernandez nyerte a holeshotot a 21 körös verseny elején. Mögötte a 2. kanyarban szorult a helyzet. Alonso Lopez (Boscoscuro) túlságosan kifelé került, és a kavicságyba csapódott. Mögötte kitört a káosz. Marcel Schrötter is részt vett benne.

A német a 3. kanyar előtt ütközött és szintén kiesett. Az első kör végén Fernandez már négy tizedmásodperccel vezetett Jake Dixon, Aron Canet, Acosta és Albert Arenas előtt. Celestino Vietti volt az egyetlen versenyző a lágy hátsó gumikon, és a 15. helyen végzett

A 2. körben Arenas a 12-es kanyarban történt baleset miatt búcsúzott az élcsoporttól. Mögötte Jeremy Alcoba és Manuel Gonzalez ütközött ugyanott. Arenas szerencséje volt, hogy nem találta el senki a kavicságyban.

Augusto Fernandez gyorsan utolér

Az élen Fernandez rálépett a gázra. Négy kör után a spanyol már másfél másodperccel vezetett az üldözők, Dixon, Acosta, Canet, Tony Arbolino és Ai Ogura előtt. Acosta támadott, és a 4. körben elvette a második helyet Dixontól.

Fernandez ekkor már két másodperces előnnyel vezetett csapattársa, Acosta előtt. De az újonc gyorsabb volt, és gyorsan behozta a lemaradást. Canet hagyta magát húzni Acosta által a harmadikban.

A 8. körben Acosta elkövetett egy kisebb hibát a 9-es kanyarban. Canet megelőzte. Ennek ellenére mindketten folytatták a felzárkózást Fernandezhez képest. Egy körrel később Fernandezt utolérték, és megkezdődött a spanyol hármas csata az élen. Arbolino is felzárkózott.

Pedro Acosta rövidre fogja a dolgot

A 10. körben Acosta a hosszú hátsó egyenesben megelőzte Fernandezt, és átvette a vezetést. Mögötte Arbolino és Canet párbajozott a harmadik helyért. Ennek eredményeként az Ajo duó az élen tette meg a köröket. Canet megelőzte Arbolino-t, aki kisebb hibákat vétett.

Acosta végül nagyobb tempót diktált, mint Fernandez. Nyolc körrel a vége előtt Acosta egy másodperces előnyre tett szert. Fernandez kénytelen volt hátrébb menni, mivel Canet is gyorsabb volt nála.

Aron Canet a második helyen végzett

Acosta mindent kézben tartott a verseny utolsó negyedében, és fölényes győzelmet aratott második Moto2-es győzelméért hazai pályán. A második helyért folytatott párharc továbbra is izgalmas maradt. Három körrel a vége előtt Canet elkapta Fernandezt a rossz dugóhúzóban.

Ez volt a döntés a fennmaradó dobogós helyekért folytatott párharcban is. „A verseny nagyon nehéz volt” – lihegte Canet. „Kezdetben Arenasszal és Arbolinóval küzdöttem. Elég sok időt vesztettem ott. „

„Az utolsó négy körben sikerült megelőznöm Augustót [Fernandez] és egy kicsit elhúznom. Most 37 ponttal vagyok lemaradva a WRC vezetőjétől és 30 ponttal Ogurától. Nagyon jól dolgozunk, és ezt fogjuk folytatni.”

Ai Ogura irányítja a kárenyhítést

A zárószakaszban Ogura helyeket javított, és így is megszerezte a negyedik helyet Arbolino előtt. Fernandez világbajnoki előnye így „csak” hét pontra nőtt. „Ezt a dobogós helyet magunkkal kell vinnünk, mert fontos a világbajnokság szempontjából” – mondta Fernandez (vb-ranglista).

„Természetesen szerettem volna megnyerni a versenyt, mert jó érzésem volt. De Pedro egyszerűen erősebb volt. Az utolsó szakaszban a gumiabroncs sokat veszített a tapadásából. Akkor már tudtam, hogy ma nem a kockázatvállalás ideje van. Meg kell elégednem a harmadik hellyel.”

Arbolino az utolsó fordulóban szűken kikapott Ogurától, így az ötödik helyen végzett. Dixon az utolsó körben esett ki a 12-es kanyarban történt baleset miatt. Fermin Aldeguer lett a hatodik, őt követte Somkiat Chantra, Jorge Navarro, Joe Roberts és Vietti.

Tizenegyedik és tizenötödik lett Cameron Beaubier, Lorenzo Dalla Porta, Barry Baltus, Alessandro Zaccone és Bo Bendsneyder. Összesen 21 versenyző látta meg a kockás zászlót.

A következő nagydíjra jövő vasárnap kerül sor a japán Motegiben.