hétfő, április 29, 2024
HomeFootballMorgan háromszor is betalált, Vanzeir négy assziszttal: a fekete mezes csapat felülmúlta...

Morgan háromszor is betalált, Vanzeir négy assziszttal: a fekete mezes csapat felülmúlta a Miamit

A listavezető Inter Miami komoly kudarcot szenvedett az MLS-ben: Suarez & Co. Messi távollétében 4-0-ra kikapott a New York Red Bulls csúcsmeccsén, a különbséget egy korábbi miami támadó tette

Zsinórban második bajnoki mérkőzésén maradt távol a szupersztár Messi (combhajlítósérülés), a Miamit keserű csapás érte. A Nagy Almában tett repülő látogatás során különösen a sérülésektől sújtott védelem gyengeségei mutatkoztak meg. A főszerepet egy olyan játékos játszotta, aki korábban két évig viselte a Miami mezét. De mindenek előtt.

A január 1-jén átvett edző, Sandro Schwarz csapata a keleti konferencia hatodik helyén kezdte a mérkőzést. Azonban már korán megmutatták, hogy fel akarnak lépni a favoritokkal szemben, akik a korábbi Barcelona-trióval, Suarezzel, Busquetsszel és Jordi Albával kezdtek Gressel mellett.

A hazaiak terve már három perc után bejött: A belga Vanzeir hozta helyzetbe Morgant, aki a bal alsóba lőtt, anélkül, hogy ellenfele különösebb nyomást gyakorolt volna rá. A korábbi klubja iránti tiszteletből tartózkodott az ünnepléstől. Ez volt az a kombináció, amelyet ezen a mérkőzésen még többször is hasznosítani fognak. Nem sokkal a szünet után Vanzeir ismét megtalálta Morgant, aki másodszor is megverte a miami kapust, dos Santost (51′).

Aki a Miami válaszára számított, az tévedett: Schwarz csapata kétszer is betalált, és ezzel megpecsételte a győzelmet. A 66. percben Morgan ezúttal asszisztáló emberét, Vanzeirt hozta helyzetbe, aki szerencsésen előkészítette Carmonát – 3:0. Négy perccel később már a „régi” győztes duó következett, hiszen Vanzeir már a negyedik (!) asszisztjával járult hozzá, és Morgannak már csak a harmadik gólját kellett bepötyögnie (70′).

Vissza a győztes útra Messivel?

Miami még a vigaszgólt is megkapta, amit állítólag a védő Allen szerzett, de a VAR közbelépett, és felismerte Leonardo Afonso szabálytalanságát az akciót megelőzően (77′). A végeredmény egy magabiztos 4:0 lett a házigazdák számára, akik ezzel feljöttek a harmadik helyre

A Vörös Bikák március 31-én szeretnének még jobb eredményt elérni, amikor az Orlando Cityhez utaznak. A Miami a New York City FC elleni hazai meccsen szeretne visszatérni a győztes útra – majd ismét Messivel, aki még a nemzetközi szereplést is kénytelen volt kihagyni Argentínával?