kedd, április 30, 2024
HomeFootballRossz emlékek köszöntenek vissza: Svájc aggódik a nyár miatt

Rossz emlékek köszöntenek vissza: Svájc aggódik a nyár miatt

Németország Európa-bajnoki ellenfele, Svájc vegyes teljesítményt nyújtott szombat este Koppenhágában. A sauberes meccs után azonban mindenki a német szomszédban a törzskapus Sommerről beszél, akit sérülés miatt már korán le kellett cserélni

Az év első nemzetközi mérkőzésének várakozása érezhető volt Koppenhágában, a dán szurkolók a parkolóban a himnusz alatt szolgáltatták az első libabőrös pillanatot. Ezt megelőzően a hazájában már nem vitathatatlan törzskapus Schmeichel a gyermekeivel együtt tisztelgett 100. nemzetközi mérkőzésén.

Ellenfele azonban gyorsan és akaratlanul is reflektorfénybe került: a 25. percben történt, amikor Sommer egy szöglet után mindent kockára tett, és a jobb lábával csúnyán kicsavart egy korábbi Gladbach-játékos Vestergaarddal vívott párharcban. A 35 éves játékos azonnal jelezte, hogy mi történt. Az Inter Milan kapusa hosszas kezelési szünet után fogcsikorgatva, de a 37. percben le kellett cserélni a korábbi RB-kapus Mvogóra.

Ez rossz emlékeket idézett fel. Sommer 2022 októberében már szenvedett csúnya csavart a Borussia Mönchengladbach mezében. Egy szalagszakadás és egy kapszulasérülés a bal bokájában majdnem a téli, katari világbajnokságra került a svájci játékosnak. De bár Sommer már egy percet sem játszott a Fölényben, a Kamerun elleni első csoportmeccsen (1:0) pontrúgást hajtott végre

Az Inter valószínűleg megbirkózott Sommer hiányával

Az Európa-bajnokság azonban kevéssé befolyásolja Sommer klubedzőjét, Simone Inzaghit. Ő az egyértelmű első számú játékosáért fog aggódni – még akkor is, ha a Bajnokok Ligája és a Coppa Italia álma már szertefoszlott. A Serie A-ban már 14 pont az előnye az „üldöző” Milannal szemben.

Mvogo lenyűgöző teljesítményének – Eriksen szabadrúgásánál (61′) figyelemre méltó védés – és Gregor Kobel (Borussia Dortmund) korai távozásának köszönhetően a svájciaknak azonban amúgy sem kell igazán aggódniuk a kapusposzton. Mivel Sommer rögtön távozott, a Gladbachból Omlint hívták be, akit vasárnap Dublinban várnak.

Sokkal aggasztóbb volt, amit az elöl játszók nyújtottak, amikor leparkoltak. A bágyadt svájciak támadásban alig voltak aktívak, és a korán nyomuló dánokat kellett távol tartaniuk. Legalább a svájci rendszerrel kapcsolatos, az utóbbi időben makacsul fennálló kérdés megoldódott. Svájc az Európa-bajnokságon egy hátsó hármassal fog játszani, ahogy Yakin megerősítette: „Eldöntöttük”.