kedd, március 19, 2024
HomeSerie AMegszakadt a Milan minisorozata: a Torino puccsot szerzett a pomázi milánóiak ellen

Megszakadt az

Milan sorozatban három győzelmet számláló sorozata. Torinóban a bajnokot 2-1-re verték a védekezésben kiemelkedő és rendkívül okos házigazdák.

A Milan épp időben indított egy sorozatot – a lombardok többek között a Dinamo Zagreb 4-0-s legyőzése után a Bajnokok Ligája csoportkörébe jutás esélyeit is óriási mértékben javították. És a bajnokságban is két győzelemmel a hátuk mögött feljebb lopakodtak.

A Torino ellen, amely nemrég kétszer nyert egymás után, Stefano Pioli edző Tomori, Pobega, Junior Messias, Brahim Diaz és Origi helyett Kjaer, Bennacer, Rebic, De Ketelaere és Giroud helyett, akik mindannyian a kispadon ültek stresszkezelési okokból.

Djidji és Singo újdonság volt a hazaiaknál az Udinében elszenvedett 2-1-es vereséghez képest. Aina nem volt a keretben, míg Zima a kispadon ült, akárcsak az ex-Herthman Radonjic. Lazaro, egy másik ex-Herthanian, azonban ott volt a kezdő tizenegyben a torinóiaknál.

Rafael Leao hanyagul kezdi

A

Milan majdnem repülőrajtot vett, de Rafael Leao nem úgy tűnt, hogy kedvet kapna hozzá. Néhány percen belül a portugál, akit mindkétszer Brahim Diaz készített fel csodálatosan, hanyagul fejezett be, előbb fölé lőtt, majd balról csúszott el (3., 6.).

A Milan-szurkolók, akik a bajnokság ígéretes kezdésén dörzsölték a tenyerüket, hamarosan keserűen csalódtak, mert a Torino stabilizálódott, nyitva tartotta a meccset, és a kihagyott lehetőségek után hamar egyenlített: Tatarusanu előbb Pellegri (19.), majd Miranchuk (20.) ellen védett.

„Toro” a Milant veszi célba

A milánóiaknak már a 0:1-nél rá kellett volna jönniük, hogy a „Toro” kemény dió. Ez egy szabadrúgás utáni keresztlabdából jött, amit Dzsidzsi ügyesen szabadított fel középen, és a hosszú sarokba fejelt (35.).

Nem sokkal később Mirancsuk beharangozta – és hogyan! Vlasic jól avatkozott közbe Milinkovic-Savic hosszú beadásánál, mielőtt a labda az orosz útjában landolt volna. Az orosz viszont Gabbia és Tomori között ballal a hosszú sarokba lőtt (37.).

A 2-0-s állás egyben a félidő eredményét is jelentette – a Milanra pedig most az a herkulesi feladat várt, hogy kétgólos hátrányt ledolgozzon a Serie A legjobb hazai védelme ellen (a Torino eddig hat hazai meccsen mindössze három gólt kapott). Pioli hármas cserével is reagált: De Ketelaere, Dest és Rebic jött be Kalulu, Brahim Diaz és Rafael Leao helyére – nem csak a trió okozott csalódást, hanem bármelyik másik milánói szakember is, hiszen mindannyian felejthető félidőt játszottak.

Milan fokozza a nyomást a „csúnya” Torino ellen

A második félidőben már jobban mentek a dolgok, a bajnokok lendületesen kezdtek, nyomást gyakoroltak, és széles és variálható játékkal mozgást hoztak a védelembe. Dest aztán az 54. percben egy félelmetes figyelmeztető lövést is leadott, amikor a második sorból alig hibázott.

A Torino veszélyben volt, hogy túlságosan hátrébb szorul, de Ivan Juric edző csapata nem tett szívességet a Rossonerinek, és nem zárkózott be teljesen a saját tizenhatosába, hanem alkalmazkodott a Milan mélységi futásaihoz, lezárta a tereket, és eltolta az akciókat a saját tizenhatosától.

Kissé hullámzott a játék – egészen a 67. percig: ebben a percben Junior Messias egy hosszú labda szélén Buongiornóval folytatott párharcban keményen cselezett, és ezzel hibára kényszerítette a középhátvédet, aki a tizenhatosáról teljesen túlmotiváltan kilépő Milinkovic-Savicnak passzolta a labdát, aki így akaratlanul is feltette a labdát Junior Messiasnak – 1:2.

A gólt megadták, amit a torinóiak edzője, Juric egyáltalán nem tudott elfogadni. Rosario Abisso játékvezető ezután kiállította a forróvérű edzőt (69.). Ezután a játék nagyon hektikussá vált, kisebb szabálytalanságok és számos pontatlanság mindkét oldalon megzavarta a játék menetét. A játék képe a hazaiaknak kedvezett, akik pozitív értelemben véve gusztustalanul viselkedtek, és újra és újra párharcokba keverték a Milant. A végén a torinóiak az éjszakai égbe emelték karjukat a győzelem ünneplésére, már csak azért is, mert Rebic közvetlen szabadrúgása kimaradt (90.+1).

A bajnokság után a legfelsőbb osztály előtt van. Szerdán a Milan az RB Salzburg ellen játssza a mindent eldöntő előselejtezőt – a Rossoneri számára már egy döntetlen is elég lenne a legjobb 16 közé jutáshoz. Végül szombaton (20.45) a Spezia elleni hazai mérkőzéssel folytatódik a Serie A a Pioli-csapat számára. A Torino másnap (12.30) a Bologna ellen lép pályára.