вторник, март 19, 2024
HomeSerie AМини-серията на Милан е прекъсната: Торино прави обрат срещу помаците от Милано

Мини-серията на Милан е прекъсната: Торино прави обрат срещу помаците от Милано

Серията от три поредни победи на

Milan е прекъсната. В Торино шампионите бяха победени с 2:1 от отлични в защита и изключително умни домакини.

J Точно навреме Милан започна да бяга – наред с други неща, ломбардците подобриха изключително много шансовете си за преминаване на груповата фаза на Шампионската лига след 4:0 в Динамо Загреб. И в лигата те си бяха проправили път нагоре с две поредни победи.

Срещу Торино, който наскоро бе спечелил две поредни победи, треньорът Стефано Пиоли използва Томори, Побега, Жуниор Месиас, Брахим Диас и Ориги вместо Кяер, Бенасер, Ребич, Де Кетелере и Жиру, които бяха на пейката по причини, свързани с преодоляване на стреса.

Джиджи и Синго бяха нови за домакините в сравнение с поражението с 2:1 в Удине. Айна не беше в състава, а Зима беше на пейката, както и бившият хърватин Радонич. Лазаро, друг бивш ерзац, обаче беше в стартовата единайсеторка на Торино.

Rafael Leao започва небрежно

Милан почти започна с летящ старт, но Рафаел Леао не изглеждаше доволен. В рамките на няколко минути португалецът, и двата пъти чудесно подготвен от Брахим Диас, се прояви като небрежен в завършването, като първо стреля над, а след това се подхлъзна отляво (3., 6.).

Феновете на Милан, които потриваха ръце от радост при обещаващия старт на шампионите, скоро бяха горчиво разочаровани, тъй като Торино се стабилизира, поддържаше играта и скоро изравни след пропуснати шансове: Татарушану се спаси първо срещу Пелегри (19-и), а след това и срещу Миранчук (20-и).

„Торо“ се зае с Милан

Отборът на Милан трябваше да разбере, че „Торо“ е труден за разчупване орех, още когато резултатът достигна 0:1. Той дойде от пряк свободен удар, който Джиджи хитро се освободи в центъра и насочи в далечния ъгъл (35-и).

Малко по-късно Миранчук го накара да звънне – и как! Влашич се намеси добре при дълъг удар на Милинкович-Савич, след което топката се озова на пътя на руснака. Руснакът на свой ред вкара с удар с левия крак между Габия и Томори в далечния ъгъл (37-и).

Коефициентът 2:0 беше и на полувремето – и сега Милан беше изправен пред нелеката задача да преодолее дефицит от два гола срещу най-добрата домашна защита в Серия А (Торино беше допуснал само три гола в шестте си домакински мача до момента). Пиоли реагира и с тройна смяна: Де Кетеляре, Дест и Ребич влязоха на мястото на Калулу, Брахим Диас и Рафаел Леао – не само триото разочарова, но и всеки друг професионалист от Милан, тъй като всички изиграха полувреме, което ще забравят.

Милан увеличава натиска срещу „гадния“ Торино

Вече изглеждаше по-добре през второто полувреме, като шампионите започнаха бодро, упражнявайки натиск и внасяйки движение в защитата с широка и променлива игра по фланговете. След това Дест отправи страхотен предупредителен изстрел в 54-ата минута, когато за малко не уцели вратата от втора редица.

Имаше опасност Торино да бъде изтласкан твърде назад, но отборът на треньора Иван Юрич не направи услуга на „росонерите“ и не се затвори напълно в собствената си шестнайсеторка, а се приспособи към дълбоките пробиви на Милан, затвори пространствата и измести действията от собствената си шестнайсеторка.

Играта малко се разкъсваше – до 67-ата минута: в тази минута Жуниор Месиас действаше силно по ръба на дългата топка в двубой с Буонджорно и така принуди централния защитник да сгреши, който подаде топката на Милинкович-Савич, който бе напуснал шестнайсеторката си напълно премотивиран и така неволно сложи топката на Жуниор Месиас – 1:2.

Голът беше признат, което треньорът на Торино Юрич изобщо не можеше да приеме. След това съдията Росарио Абисо изгони треньора с гореща кръв (69-та минута). След това играта стана много напрегната, като дребни фаулове и множество неточности и от двете страни нарушиха хода на играта. Ходът на мача устройваше домакините, които действаха отвратително в положителен смисъл и отново и отново въвличаха Милан в единоборства – накрая играчите на Торино вдигнаха ръце към нощното небе, за да отпразнуват победата, включително и защото прекият свободен удар на Ребич излезе извън очертанията на вратата (90.+1).

След лигата е преди висшата дивизия. В сряда Милан ще изиграе важния мач от предварителния кръг срещу РБ Залцбург – равенство ще бъде достатъчно за росонерите да се класират за последните 16 мача. И накрая, Серия А продължава за отбора на Пиоли в събота (20.45 ч.) с домакински мач срещу Специя. На следващия ден Торино се изправя срещу Болоня (12.30 ч.).