kedd, március 19, 2024
HomeLa LigaVitatott büntető és sárga lap Kroosnak: a Real botlott a Girona ellen

Vitatott büntető és sárga lap Kroosnak: a Real botlott a Girona ellen

A La Liga idei szezonjában másodszor is pontot vesztett a Real Madrid. A Girona elleni 1-1-es döntetlen alkalmával a királyiak ellen büntetőt ítéltek, amit a VAR beavatkozása után biztosan nem kell megadni.

A madridiaknak ismét nélkülözniük kellett a Ballon d’Or-győztes Benzemát, aki a múlt héten izomfáradással jelentkezett le, és azóta már a Sevilla elleni (3:1) és a lipcsei (2:3, a szezon első veresége) meccseket is kihagyta. Így a támadó első hármast a két brazil, Vinicius Junior és Rodrygo, valamint a jó formában lévő Fede Valverde alkotta.

A párharc előtt egyértelműen ki voltak osztva a szerepek, de az első félidő meglehetősen kiegyenlített volt, hiszen a gironaiak kintről nagyon jól játszottak. A királyiak azonban jobban kezdtek, Modric (2.) és Rodrygo (9.) révén közelítettek. A feljutó csapat bátor volt – és volt is egy igazán jó lehetősége, Fernandez bólintott kevéssel a bal oldalon (19.).

Mindkét oldalon egyszer-egyszer alumínium

Az első félidő legjobb lehetősége azonban a Realé volt, Rodrygo erőteljes lövése a jobb kapufán csattant (23.). Ezt követően volt egy kis üresjárat, mire a feljutó csapat újabb nagy lehetőséghez jutott: Fernandez robosztus volt a bal oldalon Carvajal ellen, középre tette Herrerának, aki tizenegy méterről a keresztléc alsó szélére vágta a labdát (38.). Mindkét csapatnak szerencséje volt az alumíniummal, és a mérkőzés gólnélküli eredménnyel vonult az öltözőbe.

Vinicius Junior pályára viszi a Realt – és jön a VAR

A szünet után a Real többet tett a játékért, de a bajnok nem tudott semmi kreatívat előrukkolni. Ez a 70. percben változott meg, amikor Fede Valverde tört be a jobb oldalon, és megtalálta Vinicius Juniort, aki közelről betalált. Majdnem kétszer is betaláltak, de Gazzaniga kapus bravúrral védte Asensiót (72.).

A Madrid pályán volt, a Girona pedig nem úgy tűnt, hogy vissza tudna jönni. De aztán a VAR közbelépett. Asensio egy szöglet után előbb mellre, majd könyökre vette a labdát, a szándékosságnak nyoma sem volt. A játékvezető Mario Melero Lopezt a bírói területre küldte, és valóban a pontra mutatott, ami rendkívül szigorú döntés volt a Real ellen. Stuani nem törődött vele, ő szerezte az egyenlítő gólt (80.).

A Real ezután őrjöngve futott, Rodrygo még a feltételezett 2:1-et is megszerezte, de előtte Gazzaniga egyértelműen a labdán volt a keze (89.). A több mint kilencperces hosszabbításban, amelyben Kroos piros lapot kapott (90.+1), egyik csapat sem tudott újabb gólt szerezni.