csütörtök, április 18, 2024
HomeMotorsportsMartin Andersen korán megszerezte az ADAC TCR Germany versenyzői címét

Martin Andersen korán megszerezte az ADAC TCR Germany versenyzői címét

Martin Andersen sorozatban hatodik győzelmével korán megszerezte az ADAC TCR Germany bajnoki címét – Engstler korán megnyerte a csapatbajnokságot

A mestermű elkészült: Martin Andersen (Engstler) a Honda Civic TCR-rel sorozatban hatodik futamgyőzelmével megkoronázta magát az ADAC TCR Germany versenyzői bajnokának a Sachsenringen. A dán immár 91 ponttal vezet, így a Hockenheimring utolsó állomásán már nem lehet utolérni üldözőjét, Jessica Bäckmant (Comtoyou), aki a második helyen végzett az Audi RS 3 LMS-sel.

Az Engstler Honda csapat ráadásul 2019 és 2021 után harmadszor is bebiztosította a csapatbajnoki címet az ADAC túraautó-sorozatában.

„Az utolsó három menet nagyon kemény volt, mert sok minden járt a fejemben. Most nagyon érzelmes vagyok. Ez egy hosszú szezon volt, és egy nagy küzdelem Jessicával. Hihetetlenül boldog vagyok. A csapat szuper jó munkát végzett” – ujjongott Andersen, aki a szezonzárón, a Hockenheimringen (október 21-23.) a regnáló bajnok lesz.

Andersen a leggyorsabb az összes edzésen

A 28 éves versenyző egy különleges mutatvánnyal szerezte meg bajnoki címét. Andersen volt a leggyorsabb versenyző a hétvége mind a hat edzésén, ráadásul a dán mindkét futamban rajt-cél győzelmet aratott.

„Sokkal jobb versenyem volt, mint tegnap. Nagyon elégedett vagyok az eredményemmel” – jellemezte Bäckman a versenyét. „Martin nagyon egyenletes szezont fut, és a szezon második felében egy kicsit jobb volt nálam. Nagyon megérdemli a bajnoki címet” – gratulált riválisának a bajnoki címhez a pilóták bajnokságának második helyezettje.

Jonas Karklys (NordPass) a harmadik helyen ért célba Hyundai i30-asával. A litván mintegy három másodperccel Bäckman Audi RS3-asa mögött ért célba. Karklys számára ez az ötödik dobogós helyezés a jelenlegi szezonban. Mögötte Niels Langeveld (Maurer) a Holden Astra TCR-ben megerősítette erős hétvégéjét. A tegnapi második hely után ma a holland a negyedik helyen ért haza.

Feszítő párbaj a harmadik helyért

Az elejétől kezdve Andersen világossá tette, hogy a bajnoki cím megszerzésére törekszik. Ennek ellenére az első öt férfi és női versenyző között nagyon szoros maradt a verseny teljes távján. Nem sokkal a futam vége előtt Karklysnak Langevelddel szemben kellett védekeznie, de a litván megnyerte a párharcot, és biztosította helyét a dobogón. Mögöttük három junior következett.

Rene Kircher elrontotta a rajtot a Hyundai i30-asával, és a második helyről az ötödikre esett vissza. A ROJA versenyzője is itt fejezte be a versenyt. Legközelebbi riválisa a juniorok között, Szymon Ladniak (Engstler) egy Honda Civicben a hetedik helyen végzett.

Ennek eredményeként Ladniak 18 pontos előnnyel vezet Kircher előtt a juniorok tabelláján. A döntés a Hockenheimringen születik majd meg. Kircher és Ladniak között Max Gruhn (Gruhn Stahlbau) az Audi RS3-mal a hatodik és a második legjobb junior lett.

Engstler megszerezte harmadik csapatbajnoki címét

A Andersen és Ladniak eredményeinek köszönhetően a Team Engstler a hétvégén a versenyzői és a trófea cím mellett a csapatbajnoki címet is megszerezte, ezzel teljessé téve a Sachsenringen a címvédés kalapját. „A cím nagyon fontos. Szuper a hangulat a csapatban, és Szimon és Roland is remek munkát végzett” – örül Andersen a csapatbajnoki címnek.

Patrick Sing (RaceSing) a nyolcadik helyen haladt át a célvonalon a Hyundai i30-assal, ezzel a hétvége második Top 10-es helyezését szerezte meg. Kilencedik lett a Trophy vendégversenyzője, Kai Jordan (ROJA) egy Hyundai-jal, aki a vasárnapi futam legjobb Trophy-versenyzője is volt. Mögötte a ROJA csapatfőnöke, Robin Jahr a Hyundai Velosterrel a célba ért, és az első tízben végzett.

Az ADAC TCR Germany versenyzői október 21. és 23. között a Hockenheimringre utaznak a szezonzáróra. Ez a hétvége is izgalmas lesz, mind a junioroknál, mind a bajnokság második helyéért folytatott küzdelemben.