szombat, április 27, 2024
HomeBasketballKövetkező visszaesés a rájátszásért folytatott harcban: a Bayern összeomlott a negyedik negyedben

A Bayern kosárlabdázói már nem a saját kezükben tartják a dolgot, hanem a végsőkig küzdeni akarnak a rájátszásba jutás kis esélyéért az első osztályban. A Maccabi Tel-Aviv ellen azonban elszenvedték az újabb kudarcot – pedig a negyedik negyedben tulajdonképpen egész jól álltak a dolgok

Az FC Bayern München kosárlabdacsapata egyelőre szem elől tévesztette az Euroliga rájátszását. A német kupagyőztes pénteken 74:89 (35:48) arányban kikapott a Maccabi Tel-Aviv otthonában, és most három meccsel a csoportkör vége előtt több ellenféltől is vereségben kell reménykednie ahhoz, hogy bebiztosítsa a play-in helyet. A házigazdák legjobb pontszerzője Leandro Bolmaro volt 21 ponttal.

A Bayern jelenleg 13 győzelemmel a tizennegyedik helyen áll. A Partizan Belgrád, a Valencia Basket, az Anadolu Efes Isztambul és az Olimpia Milano közvetlenül a müncheniek előtt áll. A Bundesliga-klub ezekkel a csapatokkal és a pontszámban azonos pontszámmal álló Zalgiris Kaunasszal küzd a tizedik helyért, amely a rájátszásban való részvételre jogosít – a Bayern előtt a hátralévő három mérkőzésen csak élvonalbeli ellenfelek állnak (FC Barcelona, Panathinaikosz Athén, AS Monaco).

A München az előző meccs gólkirálya nélkül lépett pályára. Devin Booker a bokáját rándította ki a keddi, közvetlen rivális Valencia Baskets elleni keserves 68:70-es vereség utolsó negyedében. Mivel Danko Brankovics (és a hárompontos specialista Andi Obst) is kidőlt még, hiányzott az erő a palánkról. Ennek ellenére a hazaiak erősen kezdtek. Nem kellett azonban sokáig várni, hogy az izraeliek egyenlítsenek. Teljesen más volt azonban a második félidő, ahol a Maccabi a befejezésekben bizonyította erejét. A vendégek főleg a hárompontos vonalon túlról szereztek gólokat, és elhúztak a Bayerntől.

Nem elég a Bayern visszatérése

A harmadik negyedben a München rákapcsolt, a befejezésekre koncentrált és védekezésben is magabiztosabb volt. A záró negyedre mindössze egypontos hátrányban mentek. A Bayern gyorsan elhúzott. A hazaiak szűk nyolc perccel a vége előtt 69:65-re alakították az állást, de a még mindig a közvetlen rájátszásba jutásban reménykedő Tel-Aviv megkezdte a véghajrát: egy 18:0-s futással ismét kényelmes előnyre tett szert, és eldöntötte a meccset. Az ex-bayeri Wade Baldwin IV ebben a szakaszban is többször nyomás alá helyezte a hazaiakat, és 15 ponttal zárt. A Maccabi legjobbja Jasiel Rivero volt 17 ponttal, mindössze tizenkét perc alatt.

A münchenieknek még matematikai esélyük van a döntőbe jutásra, de Pablo Laso edző csapata nem csak a Valencia elleni fej-fej melletti döntetlent veszítette el. „Nehéz lesz, persze, csak magunkat hibáztathatjuk, minden a kezünkben volt” – mondta a Bayern játékosa, Elias Harris a MagentaSportnak.