събота, април 27, 2024
HomeBasketballСледващата неуспешна стъпка в битката за плейофите: срив на Байерн в четвъртата...

Следващата неуспешна стъпка в битката за плейофите: срив на Байерн в четвъртата четвърт

Баскетболистите на Байерн вече не са в свои ръце, но искат да се борят докрай за малкия шанс да попаднат в плейофите в по-горния клас. Те обаче претърпяха поредния си неуспех срещу Макаби Тел Авив – въпреки че в четвъртата четвърт нещата всъщност изглеждаха доста добре

Баскетболният отбор на ФК Байерн Мюнхен засега е изгубил от поглед плейофите на Евролигата. Носителите на Купата на Германия загубиха у дома от Макаби Тел Авив със 74:89 (35:48) в петък и сега трябва да се надяват на поражения от няколко съперника три мача преди края на груповата фаза, за да си осигурят място в плейофите. Най-добър реализатор за домакините беше Леандро Болмаро с 21 точки.

В момента Байерн е на четиринадесето място с 13 победи. Партизан Белград, Валенсия Баскет, Анадолу Ефес Истанбул и Олимпия Милано са точно пред мюнхенци. Клубът от Бундеслигата се бори с тези отбори и Жалгирис Каунас, които са с равни точки, за десетото място, което дава право на участие в плейофите – Байерн има само топ съперници пред себе си в оставащите три мача (Барселона, Панатинайкос Атина, AS Монако).

Мюнхен влезе в мача без най-добрия си голмайстор от предишния мач. Девин Букър изкълчи глезена си в последната четвърт на горчивата загуба във вторник с 68:70 от прекия съперник Валенсия Баскетс. Тъй като Данко Бранкович (и специалистът за три точки Анди Обст) също все още бяха аут, липсваше сила на дъската. Въпреки това домакините започнаха силно. Не след дълго обаче израелците успяха да изравнят. Съвсем различна обаче беше историята през второто полувреме, където Макаби доказа силата си в завършването. Гостите вкараха основно отвъд линията за три точки и се откъснаха от Байерн.

Завръщането на Байерн не е достатъчно

През третата четвърт мюнхенци включиха нагоре, концентрираха се върху завършването и също така бяха по-сигурни в защита. Те влязоха в последната четвърт само с една точка изоставане. Байерн бързо излезе напред. Домакините направиха 69:65 малко по-малко от осем минути преди края, но Тел Авив, който все още се надява да влезе директно в плейофите, започна последния си подем: Серия от 18:0 отново му даде комфортна преднина и реши мача. Бившият играч на Байер Уейд Болдуин IV също многократно постави домакините под напрежение в тази фаза, като завърши с 15 точки. Най-добрият реализатор на Макаби беше Ясиел Риверо със 17 точки само за дванадесет минути.

Мюнхен все още има математически шанс да достигне до финалния кръг, но отборът на треньора Пабло Ласо не само загуби директното равенство срещу Валенсия. „Ще ни бъде трудно, разбира се, вината е само в нас, имахме всичко в ръцете си“, заяви Елиас Харис от Байерн за MagentaSport.