csütörtök, május 2, 2024
HomePremier LeagueKorai szögletek, késői ellentámadások: Az Arsenal lassított felvételen teszi egyértelművé

Három győzelem nélküli bajnoki mérkőzés után az Arsenal FC 5-0-s hazai mesterhármassal tért vissza a Crystal Palace ellen. A mérkőzés győztese egy középhátvéd volt

Noha a Sasok az előző tizenegy tétmérkőzésükből csak egyet nyertek meg, támadóbb csapatként kezdtek az Emiratesben. Ám az előretörő lendületük csak néhány percig tartott. Az Arsenal türelmes labdakeringetéssel került fölénybe, és innentől kezdve a hazaiak irányították a játékot.

A kissé hanyagul játszó Gabriel Jesus korán a felhők közé küldte a labdát (7.), de nem sokkal később névrokona, Gabriel egy szögletet bólintott be figyelemre méltó légi mentéssel – tizenegy perc után a vezetés.

Rayának meg kell hívnia a Palace-t

Az Ágyúsok rengeteg veszélyt teremtettek helyzetekből, Lerma pedig a 14. percben majdnem öngólt lőtt egy ilyen megpihenő labdából – alumínium. Az Arsenal viszont ritkán volt veszélyes játékból, de erre aligha volt szükség, mert a védelem jól tartotta magát. A Palace nem jutott túl veszélytelen távoli lövéseken.

Az AFC kapusának, Raya-nak egy vad rossz passzal kellett meghívnia a vendégeket, de aztán Lerma veszélyes, 22 méteres lövését hatástalanítani tudta, és jóvá tudta tenni a hibáját. Nem sokkal később a következő szögletből ismét Gabriel blokkolták elöljárói – 2:0 (37′). A 3:0-t Trossard révén az egyszer már játékból kialakított 3:0-t a figyelmes Guehi akadályozta meg a saját ötösénél (45.+2).

A félidei szünet után az Arsenal tovább nyomott. Trossardnak volt korán lehetősége a gólszerzésre, de Gabriel Jesus keresztlabdája után a büntetőpontról nem találta el rendesen a labdát (50′). Kilenc perccel később egy Raya által kezdeményezett ellentámadás után a belga jobban tette, ügyesen megelőzte Clyne-t, majd jéghideg pontossággal fejezte be.

A 3-0-s hátrányban lévő Palace kénytelen volt ismét támadásban keresni az üdvösséget. Eze újabb szabadrúgás utáni lehetőséghez jutott (64′). Ám ezúttal az Arsenal olyannyira aktív maradt, hogy a vendégek képtelenek voltak kellő struktúrát vinni a ritka szúrásaikba

Martinelli kétszer is válasz nélkül

Saka (távoli lövés, 75′) és társai sokáig nem tudtak még egyértelműbbé tenni, de nem is tűntek különösebben lelkesnek. Csak a hosszabbításban volt az, hogy Joker Martinelli egy ellentámadásból villámgyorsan duplázott (90.+4, 90.+5), ami jót tett volna a formán kívüli brazilnak. A vendégek visszatérése soha nem volt a levegőben

Három győzelem nélküli bajnoki mérkőzés után az Arsenal egy veretlen hazai triplával újra versenyben van a bajnoki címért. A Palace számára a kiesőhelyek ismét egyre közelebb kerülnek