vasárnap, április 28, 2024
HomePremier LeagueKilenc Vörösök késői öngóllal veszítenek a Tottenham ellen

Kilenc Vörösök késői öngóllal veszítenek a Tottenham ellen

Kuriózus mérkőzés után 2-1-re nyert a Tottenham Hotspur az FC Liverpool ellen, amely a végén közel fél órán át kettős emberhátrányban játszott. A győztes gólt egy öngóllal szerezték a hosszabbítás mélyén

A Spurs edzője, Ange Postecoglou egy változtatást eszközölt az Arsenal FC elleni 2-2-es döntetlenhez képest az észak-londoni derbin: Richarlison váltotta az izomproblémákkal kiesett Johnsont.

Jürgen Klopp, a Liverpool vezetőedzője szintén csak egy változtatást hajtott végre a West Ham elleni 3-1-es Premier League-vereség után: Darwin helyett Gakpo játszott a támadó középpályán. A múlt heti, Leicester ellen a Ligakupában aratott 3-0-s győzelemhez képest az LFC edzője kilenc változtatást hajtott végre, csak Jones és Gakpo kezdett újra.

Jones pirosat lát – Gakpo kontrázik Son

A kezdéstől kezdve pörgős mérkőzés alakult ki, amelyen kezdetben a Liverpool volt enyhe fölényben. Mac Allister korán megszerezte a Vörösök első tiszta helyzetét (4.). Mindkét csapat korán nagy presszinggel támadott, és gyorsan áthidalta a középpályát. Továbbra is a Liverpool előtt adódtak a jobb lehetőségek: előbb Gakpo, majd Robertson előtt adódott kettős lehetőség, de nem tudta legyőzni Vicariót (13.), nem sokkal később Sarr egy erőteljes Jones-lövést éppen a keresztléc fölött hárított.

Apropó Jones, a 22 éves játékos végül a 24. percben került a középpályára, amikor Bissoumát teljes erőből, nyitott talppal a lábán érte utol. Hooper játékvezető eredetileg sárga lapot adott neki, de a videó megtekintése után megfordította döntését, és piros lappal küldte ki Jonest. A Spurs rögtön többet vállalt a játékból, de az első gólt állítólag Luis Diaz révén egy átlövés után Klopp csapata szerezte Luis Diaz révén. A zászló azonban felemelkedett – egy rossz döntés, amit a VAR nem javított ki (35.).

A közvetlen ellentámadásban a túloldalon a Spurs szerezte meg a vezetést. Maddison küldte el okosan Richarlisont, utóbbi a külsővel találta meg Son-t, aki könnyedén a kapuba lőtt (36.). A Liverpool azonban még a szünet előtt ellentámadásba lendült: Gakpo egy standard helyzetet követő fordulásból lőtt gólt, így 1-1 volt a félidőre (45.+4).

Diogo Jota piros lapot lát – Matip lett a peches

A szünet után gólszerző nélkül folytatta a Liverpool, a holland ugyanis megsérült a jobb lába, így Diogo Jota állt be (46.). Számbeli fölényével a Spurs dominanciája gyorsan nőtt a folytatás után. Maddison egy csellel, Son pedig egy erőteljes próbálkozással kényszerítette Alissont bravúros védésekre (49., 51.). Alig volt megkönnyebbülés a vendégek számára.

És még rosszabb lett Klopp és csapata számára: alig két percen belül Diogo Jota taktikai szabálytalanságért, majd felesleges triplázásért piros lapot kapott (69.), így a Vörösök mindössze nyolc játékossal plusz Alissonnal vonultak a záró szakaszba. A Tottenham a számbeli fölénye ellenére is nehezen tudott tiszta gólokat szerezni. De egy szerencsétlen öngól, amit Matip lőtt a hosszabbítás mélyén, aki pont a saját kapujának sarkába lőtt, jubiláló Spursnek (90.+6) kedvezett – amely így már második, mindössze egy ponttal lemaradva a listavezető ManCity mögött.
A

Tottenham jövő szombaton (13.30) a feljutott Luton Townt fogadja a bajnokságban. A Liverpool előbb az Union Saint-Gilloise-t fogadja az Európa Ligában (csütörtök, 21 óra), majd a Premier League-ben a Vörösök vasárnap (15 óra) a Brighton & Hove Albiont fogadják.