четвъртък, май 2, 2024
HomePremier LeagueДевет червени губят от Тотнъм с късен автогол

Девет червени губят от Тотнъм с късен автогол

След любопитен мач Тотнъм Хотспър спечели с 2:1 срещу ФК Ливърпул, който в крайна сметка трябваше да играе почти половин час с двойно намален състав. Победният гол падна дълбоко в продължението на мача чрез автогол.

Треньорът на „шпорите“ Анже Постекоглу направи една промяна в сравнение с равенството 2:2 с ФК „Арсенал“ в дербито на Северен Лондон, като Ричарлисон замени Джонсън, който бе с мускулни проблеми.

Юрген Клоп от Ливърпул също направи само една промяна след поражението с 3:1 от Уест Хем във Висшата лига: Гакпо игра в центъра на атаката вместо Дарвин. В сравнение с победата с 3:0 над Лестър в турнира за Купата на Лигата миналата седмица треньорът на ЛФК направи девет промени, като само Джоунс и Гакпо отново започнаха.

Джоунс вижда червения цвят – Гакпо се противопоставя на Сон

От самото начало се разви бърза игра, в която Ливърпул първоначално имаше леко предимство. Мак Алистър имаше първото чисто положение за „червените“ в началото на мача (4). Двата отбора атакуваха в началото с висока преса и бързо прехвърлиха мостове в средата на терена. Ливърпул продължи да има по-добрите шансове: първо Гакпо, а след това и Робъртсън имаха двоен шанс, но не успяха да преодолеят Викарио (13-и), а малко по-късно Сар отрази мощен удар на Джоунс малко над напречната греда.

Говорейки за Джоунс, 22-годишният играч най-накрая зае централно място в 24-ата минута, когато хвана Бисума с отворена подметка изцяло на крака. Първоначално съдията Хупър му даде жълт картон, но след като изгледа видеото, отмени решението си и изпрати Джоунс с червен картон. Веднага след това „шпорите“ взеха повече от играта, но се предполагаше, че първият гол е отбелязан от отбора на Клоп чрез Луис Диас след пропуск. Флагът обаче се вдигна – грешно решение, което VAR не поправи (35.).

В директната контраатака „шпорите“ взеха инициативата на противоположната страна. Мадисън изпрати хитро Ричарлисън, последният намери Сон с външен фалц, който с лекота отбеляза (36.). Но Ливърпул контраатакува преди почивката: Гакпо вкара от обръщане след стандартна ситуация, за да направи 1:1 на полувремето (45.+4).

Диого Жота получи червен картон – Матип стана нещастният

След почивката Ливърпул продължи без своя голмайстор, тъй като холандецът контузи десния си крак и на терена се появи Диого Жота (46.). С числено превъзходство доминацията на „шпорите“ бързо се увеличи след подновяването на играта. Мадисън с шут и Сон с мощен удар принудиха Алисън да направи блестящи спасявания (49-и, 51-и). Едва ли имаше някакво облекчение за гостите.

И стана още по-зле за Клоп и неговия отбор: В рамките на по-малко от две минути Диого Жота получи червен картон за тактически фаул, а след това и за ненужно спъване (69-та), така че „червените“ влязоха в заключителната фаза само с осем играчи плюс Алисон. Въпреки численото си превъзходство Тотнъм трудно намираше чисти голови положения. Но един злополучен автогол на Матип дълбоко в продължението на мача, който вкара точно в ъгъла на собствената си врата, направи радостни „шпорите“ (90.+6) – които сега са втори, само на една точка зад лидерите МанСити.

Тотнъм е домакин на промотирания Лутън Таун в лигата следващата събота (13.30 ч.). Ливърпул първо е домакин на Унион Сен Жилоаз в Лига Европа (четвъртък, 21:00 ч.), а след това във Висшата лига червените играят с Брайтън & Хоув Албиън в неделя (15:00 ч.).