hétfő, április 29, 2024
HomeLa LigaIsmételt büntető mélyen a ráadásban: Lewandowski mentette meg a Barcelonát

Ismételt büntető mélyen a ráadásban: Lewandowski mentette meg a Barcelonát

Hízelgő, 2-1-es idegenbeli győzelmet aratott az FC Barcelona szombat este Vigóban. Drámai végjátékra került sor a Balaidosban, ahol Lewandowski mélyen a késleltetésig kitartott, és legalább a második büntetőt hárította

AFC Barcelona visszatért a győztes útra a klub szerdai, SSC Napoli elleni várva várt Bajnokok Ligája 16. fordulójának első mérkőzése előtt, de ehhez a Balaidosban egy jó adag szerencsére is szüksége volt.

Az első félidőben egyértelműen a Barcelona volt a jobb csapat, a Lewandowski, Lamine Yamal és a debütáló Vitor Roque alkotta támadótrió feltűnően jól harmonizált. Lamine Yamal tíz perc után a három támadó játékos kombinációja után nem tudta legyőzni Guaita kapust. Az ellentámadásból Strand Larsen került először veszélyesen közel (11′).

A katalánok jelen voltak és domináltak, de alig alakítottak ki lehetőségeket a kompakt hazaiak ellen. Így csak egy szóló kellett a vezetés megszerzéséhez: Lamine Yamal találta meg Lewandowskit a büntetőterület jobb felénél, aki erős első érintéssel lerázta magáról ellenfelét, majd szárazon a bal alsó sarokba fejelt (45′).

Ter Stegen ismét verve – őrületes zárójelenet

A váltás előtt támadásban csalódást keltő Vigó láthatóan elszánta magát az öltözőben, Rafa Benitez edző pedig megtalálta a megfelelő szavakat. A Celta ikonjának, Iago Aspasnak pedig a kellő szerencséje is megvolt – Mingueza hátsó sarkazása után a veterán lőtt, és szerencséje volt, hogy Koundé ter Stegen fölött a kapuba terelte a labdát (47′). A 36 éves játékosnak ez volt a 200. versenykörülmények között szerzett gólja „klubja” mezében.

Xavi még az utolsó félóra előtt reagált, és a DFB-kapitányt meglepő módon a DFB-játékvezető előtt bevető Christensen helyett Gündogant hozta be, a honfitárs Vitor Roque helyére pedig Raphinha állt be (58′). A Barcelona játékában nem volt igazi javulás, a Vigo vizuálisan fölényben volt, és Iago Aspas személyében folyamatosan jó ötletekkel állt elő.

Minden az 1:1 felé tartott – a Barcelona következő csapása. A hosszabbítás harmadik percében azonban Fran Beltran szerencsétlenül találta el csípőn Lamine Yamalt egy magasan az útjába kerülő labda után. A büntetőt valóban megítélték, de az ismét késlekedő Lewandowski nem tudta legyőzni Guaita kapust. A büntetőt azonban megismételték, mert a spanyol kapus túl korán hagyta el a vonalat. Lewandowski ismét kilépett, ismét késlekedett, és ismét a jobb sarkot választotta – sikerrel (90.+7). Guaita egyébként ismét túl korán hagyta el a vonalat, ezúttal következmények nélkül

A hízelgő idegenbeli győzelem egy kis önbizalmat adott a Barcelonának a Bajnokok Ligája-meccsre, mielőtt jövő vasárnap a Getafe elleni hazai meccsel visszatér a La Ligába