vasárnap, május 5, 2024
HomePremier LeagueIsmét pontokat veszít a City: a Tottenham a 90. percben szerzett góllal...

Ismét pontokat veszít a City: a Tottenham a 90. percben szerzett góllal 3-3-as döntetlent ért el

A Premier League 14. játéknapjának végén a Manchester City sorozatban harmadszor is csak döntetlent ért el. A Tottenham Hotspur elleni fordulatos 3-3-as döntetlenben Kulusevski a 90. percben szerzett egyenlítő góljával sokkolta a bajnokot. Ezt követően egy vitatott játékvezetői döntés vezetett vitákhoz

A City az utóbbi időben nem tudott két döntetlennél több döntetlent elérni a bajnokságban, és az Arsenal szombati, Wolverhampton elleni 2-1-es győzelme után a hazaiaknak égető szükségük volt egy saját győzelemre, hogy tartani tudják a lépést az Ágyúsokkal. A City edzője, Pep Guardiola három változtatást eszközölt a hét közben az RB Leipzig ellen 3-2-re megnyert Bajnokok Ligája-mérkőzés után: A törzskapus Ederson, valamint Alvarez és Doku helyett Ortega Moreno, Lewis és Grealish pedig visszatért az első tizenegybe.

Ange Postecoglou, a Spurs edzője mindössze egy változtatást eszközölt a kezdőcsapatában az előző heti, Aston Villa elleni 2-1-es vereséghez képest, amely zsinórban a harmadik vereségük volt. A nemrég eltiltott Bissouma helyett Bentancur állt be.

A 14. játéknap végi csúcsmeccs az első perctől kezdve beváltotta a hozzá fűzött reményeket. A City teljes gőzzel ment, rendkívül magasan nyomott, nyomás alá helyezte a Tottenhamet, és gyors labdaszerzésekre kényszerítette őket, néha mélyen az ellenfél térfelén. Az első jó lehetőséget Doku teremtette meg egy ilyen után a 6. percben.

Az ezt követő szögletet követően azonban a Spurs sokkot adott a háromszoros győztesnek. Son került az ellentámadásra, a büntetőterületen belül megállta a helyét, és a kapuba lőtt, így 1-0-ra alakította az állást (6′). Ez volt a vendégek első kapura lövése a City domináns nyitófázisa után. A hazaiak azonban villámgyorsan visszavágtak – bár némi szerencsével. Egy Alvarez által elvégzett szabadrúgást Son a saját kapujába hárított (9′).

Foden megfordítja a meccset – két alumínium gól a Citynek

A játék ugyanolyan fordulatosan folytatódott, mint ahogyan kezdődött. Haaland kihagyott egy nagy lehetőséget a vezetés megszerzésére (13′), ezt követően a Tottenham jött bele jobban a játékba, és időnként maga is átvette a vezetést. Ez teret nyitott az Égszínkékek előtt.

Doku például túl sok helyet kapott a bal oldalon, és a jobb felső sarokba tartó lövése a keresztlécen és a kapufán, majd a kapufán kívülre csapódott (30′). A dolgok csak kicsivel később alakultak jobban, amikor a Spurs védelme túl messze került ellenfelétől, és Foden egy jó kombinációt a büntetőterületen belül Doku és Alvarez révén fejezett be a vezetés megszerzésével (31′).

A szórakoztató első félidő következő csúcspontja Alvarez nevéhez fűződik, aki a 36. percben egy lapos lövéssel a kapufát találta el. A City megérdemelt előnnyel vonult a félidei szünetre, amely akár nagyobb is lehetett volna

Tottenham kétszer egyenlít

Alig néhány másodperccel a folytatás után Vicario katasztrofális hibát vétett a felépítésben, de hibáját Bernardo Silva lövésénél egy erős repülő mentéssel kompenzálta (46′).

A játék ezután némileg megnyugodott, a City időnként túl pontatlanul támadott, hogy igazán veszélyes legyen. Aztán hiba csúszott a hazaiak játékába. A Tottenham megzavarta a Polgárok felépített játékát, Lo Celso maga vette fel a labdát, és balról laposan a bal alsóba lőtt (69′). Nem sokkal később a távoli lövése csak kevéssel a kapu mellé ment (72′).

Grealish jó tíz perccel később válaszolt. A City ismét fokozta a nyomást, és a joker ismét betalált, miután a hazaiak labdát szereztek és gyorsan kapcsoltak. A győztes gól? Nem Kulusevski révén. Johnson keresztlabdája után a 23 éves játékos a levegőben egy az egy elleni párharcban legyőzte Akét, majd fejjel a hálóba terelte a labdát (90′).

A City hátrányban érzi magát: Heves viták Hooperrel

Az újabb sokkhatásra dühödt támadásokkal reagált a City, de a legnagyobb figyelmet Simon Hooper játékvezető egyik döntése keltette. A hosszabbításban Haalandot Emerson Royal szabálytalankodott a középpályán, de a norvég egyből továbbment, és Grealish-t küldte be egy hosszú labdával. Hooper először emberelőnyt jelzett, de aztán a sípjába fújt, hogy meghiúsítsa a Polgárok támadását – Grealish mehetett volna tovább. A jelenetben nem volt offside.

A végén maradt a 3:3 és ezzel az angol bajnok harmadik döntetlenje zsinórban. A különbség a listavezető Arsenalhoz képest már három pont. A végső sípszó után heves viták alakultak ki Haaland és Hooper játékvezető között. A Tottenham viszont örülhetett az első pontnak zsinórban három vereség után

Mindkét csapat számára nincs pihenő a Premier League-ben. A Polgárok szerdán (21.15) az Aston Villa ellen lépnek pályára. A Tottenham csütörtökön a West Ham Unitedot fogadja