hétfő, április 29, 2024
HomeLa LigaHiába a rafináltan szaporodó lehetőségek: a Barcelona egyértelműen legyőzte a bátor Getafét

Kényelmes győzelmet aratott szombat délután a Barcelona, amely egyértelmű különbséggel verte az FC Getafe csapatát. Raphinha közben kétszer is betalált

A Bajnokok Ligája 16. fordulójának nápolyi 1-1-es döntetlenjéhez képest három változtatással felálló Barcelona a mérkőzés elején nehezen lendült játékba, de aztán belelendült. A Lamine Yamal helyén kezdő Raphinha alig tíz perc elteltével közel járt ahhoz, hogy egy hátsó sarokkal szerzett vezetést, de szűken a kapu mellé lőtt (8′). A Getafe eközben szintén benne volt a játékban, többször is szerencsét próbáltak távoli lövésekkel, és csak az első félidőben hat szögletet szereztek. A katalánok voltak azonban veszélyesebbek, és a 20. percben meg is szerezték a vezetést, miután a védő Koundé útjára küldte a szélső Raphinhát. A brazil egyedül állt David Soria elé, és higgadtan vágta be

Villanásnyi előny a félidőben – Joao Felix növeli

Az FCB tovább folytatta, rendszeresen ígéretes lövőhelyzetekbe kombinált, és kis híján 2-0-ra alakította az állást a Pedri helyére a kezdőben beálló Joao Felix révén. Az ex-Colchonero azonban túl sokáig húzta a bal kapufát (34′). A Barcelona nem hagyta magát, és mindenáron második gólt akart szerezni, de Felix mintegy 16 méterről leadott szabadrúgását David Soria megállította (37.). A Raphinha nem sokkal a félidő előtt két újabb százszázalékos lehetőséget nem tudott kihasználni (41., 45+2), így a hazaiak szűk előnnyel vonultak szünetre.

A szünet után a Getafe majdnem megbüntette a Barcelona elszaporodott lehetőségeit, amikor Luis Milla távolról mentésre kényszerítette ter Stegent, aki a kapufára csavarta a labdát (49′). Az FCB-t nem hatotta meg a rövid sokk, és ébresztőnek használta az alumínium gólt. Mintegy négy perccel később már 2:0 volt az állás: Raphinha kezdeti passza után Christensenhez, a dán pedig Joao Felixet etette, aki könnyedén vágta be a kapuba (53′).

Fermin lövi a végső gólt

A Barcelona innentől kezdve nagy humorral és remek kombinációkkal játszott. Gündogan Raphinha nyitó passza után de Jong fejezte be a mozdulatot (61′). Ezt követően csak úgy száguldott a játék. A végeredményt a csereként beállt Fermin lövésével alakította ki a 4:0-s végeredményt (90.+1).

A Barcelona jövő vasárnap (21 óra) Bilbaóba utazik. A Getafe egy nappal korábban, 18.30-kor fogadja a Las Palmast.